Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Sosyal Medya Takip Sistemi yeniden elden geçiyor

Sosyal Medya Takip Sistemi yeniden elden geçiyor

19 Temmuz 2011 , Salı 09:56
Sosyal Medya Takip Sistemi yeniden elden geçiyor

Interpress tarafından yeniden geliştirilen Sosyal Medya Takip Sistemi farklı alanlardaki sosyal platformların yer aldığı internet mecrasının, hızlı, eş zamanlı ve kapsamlı bir şekilde izlenmesine imkan sağlıyor. Ayrıca gereksiz içerikten de kurtarmış oluyor.

Interpress Genel Müdürü Ömer Özkan; sosyal medyanın, kişi, kurum ve kuruluşlar için takip edilmesinin en az yazılı, görsel ve işitsel medya kadar önem taşıdığını dile getirdi. Sözlerine şu şekilde devam etti; “Biz, sosyal medyanın diğer medya mecralarından ayrı olamayacağını düşünerek, müşterilerimize sunduğumuz hizmet kapsamı içine, geliştirilmiş yeni Sosyal Medya Takip Sistemi'ni (S.M.Takip 2.0) de ekledik. Çünkü, geniş bilgi, tecrübeli eleman ve teknik donanım gerektiren medya takip işinin tek elden yapılmasının en doğrusu olduğuna inanıyoruz. Ancak böyle olursa medya takip işinin tam, doğru ve eksiksiz yapılması mümkün olabilir. Bizce şirketlerin, reklam ve PR firmalarının yaptıkları halkla ilişkiler faaliyetlerinin ölçülmesinde, ayrı ayrı yerlerden raporlar alarak, sonuçlara ulaşmak yerine, tek elden tüm verilere ulaşmaları işin en doğrusudur".

Bu yeni sistemle takip edilen firmayı ilgilendiren konu, haber, fotoğraf ve videolar yayınlandıkları portallar, haber siteleri, sözlükler, forumlar, bloglar ve sosyal ağlarda yazılan ve konuşulanlar ortaya çıktıkları ilk andan itibaren hızla belirlenebilmekte. Yeni sistem sayesinde, sosyal medyada yer alan her olayın olumlu ve olumsuz yansımaları ölçülebiliyor ve verilere dönüştürülerek raporlar istenen mecralara göre kategorilere de ayrılabilmekte. Eski veriler yayından kalkmış olsa bile geçmişe dönük arama yapılabiliyor ve karşılaştırmalı analizler elde edilebiliyor.Yorum Yazın