Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Sesli Durak’a BOYNER’le destek

Sesli Durak’a BOYNER’le destek

16 Mayıs 2017 , Salı 14:27
Sesli Durak’a BOYNER’le destek

Boyner Grup’un sosyal girişimcilere kitlesel fonlama sağlamak amacıyla kurduğu Buluşum, toplumsal fayda odaklı projeler ile hayatları değiştirmeye devam ediyor. Sosyal girişimcileri destekçileriyle bir araya getiren Buluşum’un yeni projesi Sesli Durak, görme engelli bireyler için günlük hayatta ulaşım engellerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bir mobil uygulama olarak hayata geçirilen “Sesli Durak’’; görme engellilerin, duraklara gelen otobüslerden ve hangi hata ait olduklarından sesli olarak haberdar olmalarını sağlıyor.

Sesli Durak’a büyük destek Boyner Büyük Mağazacılık’tan geliyor
Sesli Durak için kitlesel fonlama projesi, Boyner müşterilerinin katkılarıyla bir engeli daha ortadan kaldıracak. Boyner’in projeye desteği ise Haziran sonuna kadar devam edecek.
Proje kapsamında www.bulusum.biz adresine girerek projeye yapılan her 1 TL’lik bağışa, Boyner de 5 TL destek verecek. Boyner’le desteğiniz 5’e katlanırken, görme engelli bireyler için seyahat engelleri ortadan kalkacak. 

Duraklara gelen otobüslerden ve otobüslerin hangi hata ait olduklarından görme engellileri sesli olarak bilgilendiren bir mobil uygulama olan Sesli Durak, sosyal girişimci Onur Kılıç tarafından hayata geçirildi. Sesli Durak projesi, Android işletim sisteminde çalışıyor ve Google Play uygulama mağazasından indirilebiliyor. Uygulamayı indiren görme engelli bireyin konumunu tespit ederek, bulunduğu durak ve otobüsler hakkında sesli olarak bilgilendirme yapan Sesli Durak, deneyimleyen kullanıcılar tarafından tavsiye ediliyor.

İlk olarak Ankara’da hizmet vermeye başlayan Sesli Durak, Boyner ve Boyner müşterilerinin desteğiyle, Türkiye’nin bir çok iline yayılmak ve Android’in yanısıra IOS’ta da kullanıcılar ile buluşarak daha fazla görme engelliye hizmet verebilmek adına Buluşum’da destekçilerini bekliyor. 
 Yorum Yazın