Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön

Sarar; 80 Yaşında

19 Nisan 2024 , Cuma 18:35
Sarar; 80 Yaşında

Sarar; 80 Yıldır Şıklığın İzinde

Türk moda dünyasının köklü markalarından Sarar, 80. Yılını büyük bir gururla kutluyor.

Sarar 80. yılında; sahip olduğu dört büyük üretim fabrikası, yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışırken, Türkiye’de 123; dünyada ise 11 ülkede 17 mağaza ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Türkiye’nin ve hazır giyim sektörünün öncü firmalarından Sarar, bu anlamlı dönüm noktasında; biriktirdiği ve her geçen gün geliştirdiği deneyimi, kalite ve zarafet anlayışını

“80 Yıldır Şıklığın İzinde” sloganı ile taçlandırıyor.

Yüzde 80 Kadın Çalışan Oranıyla Avrupa’nın Öncü Firmalarından

Anadolu’nun en çok kadın istihdamını gerçekleştiren ikinci şirketi olan Sarar, %80 kadın çalışan oranı ve %40 kadın temsil oranı ile Türkiye ve Avrupa'nın da önde gelen markaları arasında yer alıyor.

12 Metrekareden 305 Bin Metrekareye Uzanan Başarı Öyküsü

Sarar Group üretimin her aşamasında kadın eli ve emeğinin önemini vurgularken; iş dünyasına da önemli katkılar sağlıyor. Abdurrahman Sarar’ın Eskişehir’de 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı marka bugün; 305 bin metrekarede, hazır giyim ve ev tekstilinin yanı sıra enerji, otomotiv, sigorta, bilişim ve gayrimenkul sektörlerinde 4500 çalışan ile faaliyet gösteren büyük bir aile olarak çalışmalarını sürdürüyor.

“80 yıldır bu topraklara değer katıyoruz”

Sarar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Sarar Sarar ise Cumhuriyetin 100.yılında 80. yıllarını kutluyor olmaktan büyük gurur duyduklarını belirtirken: “80 yıldır ekonomimize yaptığımız katkılar, tekstil sektörüne getirdiğimiz yeni soluk ve yatırımlarımızla başta ülkemize, insanımıza ve çalışanlarımıza katma değer sağlıyoruz. Bu yıl da amacımız ürün, hizmet, güven ve kalite çemberine verdiğimiz önemle, farklılıklar yaratarak, kalıcı üstünlük sağlamak ve her geçen gün büyüyen bir marka olmak” şeklinde konuştu.

Sarar sözlerine şöyle devam etti: “1944’ten beri bu topraklara duyduğumuz güveni taşımaya devam edecek, yatırımlarımızı sürdüreceğiz. 80. Yaşımızda; üretimlerimizin yüzde 60’ını ihraç etmekteyiz. İhracatımızı yüzde 70 oranında Avrupa’ya yapıyor ve yakın gelecekte Amerika’ya yaptığımız ihracat oranımızı yüzde 35’e yükseltmeyi hedefliyoruz. Yıl sonuna kadar faaliyete geçirmeyi planladığımız yeni fabrikamızda da; en son teknolojileri kullanarak, yeşil enerji tüketimini artıracak yatırımlarla doğaya dost üretim anlayışımızı sürdüreceğiz. Bir marka, ancak onu sevip benimseyenlerle bu kadar yaş alabilir. Tüm çalışanlarımıza ve müşterilerimize 80 yıl için teşekkür ederiz. Yolumuz boyunca edindiğimiz tecrübe ve tutkuyla, tekstil dünyasında yeni zirvelere ulaşmak için çalışmayı sürdürecek, Sarar’ı dünyanın dört bir yanındaki modaseverlerle buluşturmaya devam edeceğiz”.

Etiketler: sarar moda şıklık


Yorum Yazın