Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön

Sanofi Türkiye'ye 4 ödül

13 Ocak 2024 , Cumartesi 19:38
Sanofi Türkiye'ye 4 ödül

Sanofi Türkiye, Okulda Diyabet Programı ve Kampüs Plus ile Golden Pulse Awards’ta Dört Ödül Kazandı

Sağlık alanında faaliyet gösteren tüm paydaşların en iyi projelerinin ödüllendirildiği Golden Pulse Awards, 11 Ocak 2024 tarihinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sanofi Türkiye’nin iki önemli projesi, sağlık profesyonelleri için yapay zekâ alt yapısı ile kişiselleştirilmiş deneyim sunan mobil uygulaması Kampüs Plus ve 13 yıldır koşulsuz katkı sağladığı, Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği, TC. Millî Eğitim Bakanlığı ve TC. Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen Okulda Diyabet Eğitim Platformu Golden Pulse Awards’da toplamda 4 ödüle layık görüldü.

Kampüs Plus, sağlık profesyonellerinin kendi alanlarındaki en güncel bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmelerini sağlıyor. Uygulama, kullanıcı dostu arayüzü, zengin ve güncel içerik dünyası, kişiselleştirilmiş uygulama içi deneyimi, ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına göre düzenlenebilen bildirim sistemiyle kullanıcılarına dijital bir içerik kaynağı olarak hizmet sunuyor. Kampüs Plus uygulamasında, güncel bilimsel konulara ilişkin çok sayıda makalenin yanı sıra, alanında uzman hekimlerle birlikte oluşturulan tecrübe paylaşımı videoları ve multidisipliner tartışmaların yapıldığı podcast serileri de yer alıyor.

 

Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği, TC. Millî Eğitim Bakanlığı ve TC. Sağlık Bakanlığı iş birliği ve Sanofi'nin koşulsuz desteğiyle 13 yıldır devam eden “Okulda Diyabet Programı” ise "Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Web Sitesi" ve "Yılın En Başarılı Bilinçlendirme/Farkındalık Projesi" kategorilerinde ödüle layık görülmenin yanında, diğer projeler arasında en yüksek puanı elde ederek “Yılın Projesi” olarak seçildi. Diyabet farkındalığını artırarak, tip 1 diyabetin erken teşhisi konusunda öğrencilere destek olmanın yanı sıra eğitimler ve çeşitli aktivitelerle öğrencilerin okuldaki yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefleyen program ile bugüne kadar 60 bin okul, 585 bin öğretmen, 580 bin veli ve 7,5 milyon öğrenciye ulaşıldı. Geçtiğimiz yıl program kapsamında önemli bir adım daha atılarak, diyabet bilincini toplumda çok daha geniş kitlelere yaymak üzere Millî Eğitim Bakanlığı sistemine entegre bir eğitim platformu hayata geçirildi. Okulda Diyabet Eğitim Platformu’nu bir yıl boyunca 392 bin kullanıcı ziyaret etti. 46,661 kullanıcı ise sınav sonunda başarılı olarak Eğitim Belgesi aldı.

Sanofi Türkiye, Kampüs Plus platformu ve Okulda Diyabet Programı Eğitim Platformu projeleri ile bu yıl Felis ve Altın Pusula gibi birçok prestijli ödülün sahibi olmuştu.Yorum Yazın