Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Salomon Çeşme Maratonu 3 Haziran'da

Salomon Çeşme Maratonu 3 Haziran'da

25 Mayıs 2023 , Perşembe 09:32
Salomon Çeşme Maratonu 3 Haziran'da

Taş evler, begonviller, sakız ağaçları, yel değirmenleri, eğlenceli plajları eşliğinde eşsiz ve yepyeni bir yarış: Salomon Çeşme Yarı Maratonu

Koşu tutkunları doğanın, tarihin içinde, rüzgârın peşinde Çeşme’yi koşarak keşfedecek

 

Salomon Çeşme Yarı Maratonu

#RunInÇeşme

 

Rüzgârlı koyları, kilometrelerce uzunluktaki plajları, taş evleri

tarihi ve eşsiz doğasıyla Çeşme, yüzlerce koşucuyu Salomon Çeşme Yarı Maratonu’nda ağırlayacak

İzmir’in batısında yarımada şeklindeki yapısı, kilometrelerce uzunluktaki plajları, kendisini rüzgârın kanatlarına bırakan sörfçülerle dolu koyları, tarih kokan sokakları, tarihi yel değirmenleri, taş evlerin arasındaki tasarım dükkanları, şık butik otelleri, eğlencesi ve ege lezzetleri ile son yılların en popüler tatil yerlerinden biri haline gelen Çeşme, 3 Haziran’da uluslararası yol koşusu Salomon Çeşme Yarı Maratonu’na ev sahipliği yapacak.

Hayata geçirdiği projelerle Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından spor tutkununu bir araya getiren, markalaşan spor organizasyonları ile spor turizmine değer katan, yarışın yapıldığı bölgenin, şehrin, değerlerinin uluslararası tanıtımına katkı sağlayan Argeus Travel & Events’in imzası ile Çeşme’de ilk kez düzenlenecek yarı maraton, Salomon isim sponsorluğunda gelenekselleşecek.

Salomon Çeşme Yarı Maratonu; T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, İzmir Valiliği, Çeşme Belediyesi ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin destekleriyle Salomon isim sponsorluğunda Garmin ve Toyota Hybrid sponsorluğunda, Züber ve PT Academy markalarının ürün ve hizmet sponsorluğunda düzenlenecek.

21K, 10K parkuru ile Çeşme Yarı Maratonu’nda sakız ağaçları, begonviller, taş evler, denize paralel yollar, koşuculara her adımda eşsiz bir koşu deneyimi yaşatacak

Salomon Çeşme Yarı Maratonu, 21K ve 10K olmak üzere iki parkurda koşulacak. İnce kumlu plajların sonsuzluğa uzandığı, dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan su altı kaynaklarının termal merkezi olan Ilıca’dan ve taş evleriyle ünlü Alaçatı sokaklarından geçecek olan Salomon Çeşme Yarı Maratonu 21K parkuru; Çeşme şehir merkezinden başlayarak aynı noktada son bulacak. Yarı Maraton’a özgü 21,0975 metre uzunluğundaki Salomon Çeşme Yarı Maratonu, toplamda 188 metrenin üzerinde tırmanışa sahip.

Yarışın bir diğer parkuru, cenneti andıran plajları ile adından söz ettiren Alaçatı’dan başlayacak. Çeşme şehir merkezinde son Salomon Çeşme 10K parkuru, 91 metrenin üzerinde tırmanışıyla her adımda bir keşif deneyimi yaşatacak.

Denizi, iklimi, tarihi dokusuyla yaz turizminin vazgeçilmez noktalarından olan Çeşme’de düzenlenecek yarışın kayıtları 1 Haziran 2023 Perşembe günü son bulacak. Yarışın startı 3 Haziran 2023 Cumartesi günü verilecek.

Koşu tutkunları doğanın, tarihin içinde, rüzgârın peşinde Çeşme’yi koşarak keşfedecek #RunInÇeşme mottosunda düzenlenecek yarışa kaydolmak ve Çeşme’nin güzelliklerini deneyimlemek için acele edin. Kayıt için: https://www.cesmeyarimaratonu.com/tr/homeYorum Yazın