Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • sahibinden.com genç yazılımcıları sektöre kazandırmaya devam ediyor

sahibinden.com genç yazılımcıları sektöre kazandırmaya devam ediyor

18 Aralık 2019 , Çarşamba 10:04
sahibinden.com genç yazılımcıları sektöre kazandırmaya devam ediyor

Gelişmiş altyapısı ve uzman yazılım kadrosuyla güçlü bir teknoloji şirketi olan sahibinden.com, dev.akademi kariyer geliştirme programıyla başarılı genç yetenekleri, yeni nesil yazılımcılar olarak teknoloji dünyasına kazandırmaya devam ediyor. sahibinden.com tarafından her yıl düzenlenen dev.akademi programında, yazılım sektörüne ilgi duyan ve kariyerini bu alanda geliştirmek isteyen genç yeteneklere yazılım dünyasına adım atma fırsatı sunuluyor.

sahibinden.com’un bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği dev.akademi programının finalinde, yaklaşık 1.500 aday arasından seçilen 12 genç yetenek, yazılım dünyasına adım atarak şirketin Ar-Ge ekibiyle yeni projeler geliştirme imkânı yakaladı. Yetenekli gençler, sahibinden.com yazılım ekibinde tam zamanlı çalışma fırsatının yanı sıra para ödülünün de sahibi oldu.

sahibinden.com’un ilkini Kasım 2017’de düzenlediği dev.akademi’ye 3 yılda 3.000’in üzerinde başvuru yapıldı. Ülke genelinde kariyerine yazılım alanında yön vermek isteyen üniversite 4. sınıf, yeni mezun, yüksek lisans/doktora öğrencisi ya da iş hayatında en fazla 6 ay deneyime sahip adayların yaptığı başvurular neticesinde, toplamda 50 genç yetenek dev.akademi Yazılım Maratonu’na katılırken, içlerinden en başarılı 12 genç yetenek sahibinden.com’da çalışma fırsatı kazandı.

dev.akademi programıyla 3 yıldır yetenekli gençlerle buluştuklarını söyleyen “sahibinden.com Ar-Ge Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Akif Arsoy, sözlerine şöyle devam etti; “dev.akademi programının üçüncü döneminde ilk iki dönemdeki sayımızı aşarak 12 genç mühendisi aramıza katmaya hazırlanıyoruz. dev.akademi programımızın Ar-Ge bölümünde işe alım ve ekip güçlendirme stratejimizin merkezine yerleştiğini söyleyebilirim. dev.akademi programı, iş hayatına atılan genç yazılımcılara büyük ölçekli ve geliştirici bir ortamda çalışma fırsatı sunarken bize de üretken, yetenekli ve hızlı uyum sağlayan yazılımcılar ile çalışma fırsatını kazandırdı” dedi.

 Yorum Yazın