Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • PEAKUP “İnovasyon Stratejisi” ödülünün sahibi oldu

PEAKUP “İnovasyon Stratejisi” ödülünün sahibi oldu

30 Aralık 2020 , Çarşamba 16:31
PEAKUP “İnovasyon Stratejisi” ödülünün sahibi oldu

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından sekizincisi düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında İnovaLİG ödülleri sahipleriyle buluştu. Bu yıl düzenlenen ödül töreninde PEAKUP, aldığı oylarla "İnovasyon Stratejisi" dalında Türkiye üçüncüsü seçildi.

İnovaLİG sahnesinde söz alan PEAKUP COO’su Kadircan Toprakçı; siber güvenlik, dijital iş yeri platformları ve IoT tabanlı yazılımlarla ilgili Tükiye’de yapılan çalışmaların dünyanın en büyük teknoloji firmalarıyla yarışabilecek ölçüde olduğunu belirtti. İngiltere’de kurdukları ofis aracılığıyla Türkiye’den teknoloji ihracatı gerçekleştirdiklerinin altını çizen Toprakçı, ülkemizde yapılan toplam teknoloji yatırımları, pandemi etkisiyle 2020 yılında beklenilenin altında kalmış olsa da 2021 yılı için öngörülen %4-5 seviyesinde toparlanmayla açığı kapatacak gibi görünüyor. Özellikle önümüzdeki yıl altyapı teknolojileri, güvenlik, uzaktan çalışabilirlik ve dolayısıyla mobilite gibi konularda yoğunlaşması bekleniyor. Elbette yazılım teknolojileri odağındaki yapay zeka, blok zincir konuları her zaman olduğu gibi artış trendini koruyacaktır.

Ödülü Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ ve TİM Başkanı Sayın İsmail GÜLLE’den teslim alan PEAKUP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOPRAKÇI ise, aldıkları ödülün gurur verici ve daha iyilerini yapmak adına motive edici olduğunu belirtti. Toprakçı; “Hedefimiz 2020 yılı İnovaLİG şampiyonu olmaktır.” dedi.Yorum Yazın