Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Özyeğin Üniversitesi'nden 'Hayatının oyunu'

Özyeğin Üniversitesi'nden 'Hayatının oyunu'

10 Temmuz 2012 , Salı 11:03
Özyeğin Üniversitesi'nden 'Hayatının oyunu'

Üniversite ve bölüm seçimi kuşkusuz hayatımızda aldığımız en önemli kararların başında geliyor. Üniversiteye girdikten sonra vereceğiniz tüm kararlar geleceğinizi şekillendiriyor. Hangi seçmeli dersleri aldığınız, hangi
kulüplere üye olduğunuz, hazırladığınız projeler ve hatta kampüste katıldığınız ve rol aldığınız tüm sosyal aktivite ve organizasyonlar bile geleceğiniz üzerinde çok etkili.

Türkiye’nin gerek dijital dünyada gerçekleştirdiği ilkler, gerekse aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren en yaratıcı dijital ajansı 41? 29! Özyeğin Üniversitesi için yarattığı ‘Hayatının Oyunu’ ile bir ilke daha imza atıyor. Bu yaratıcı dijital kampanya ile bir üniversite, dünyada ilk defa öğrencilerine geleceklerini gösterecek. Kullanıcı, vereceği kararlarla geleceğini şekillendirecek.

www.hayatininoyunu.com sayfasına girdikten sonra kendinizi bir anda Özyeğin Üniversitesinde öğrenci
olarak buluyorsunuz. Üniversite hayatınız boyunca alacağınız kararlar tek tek karşınıza çıkıyor. Facebook üzerinden katılabileceğiniz oyunda, hangi öğrenci kulüplerine katılacaksınız, ilk yıl derslere ne kadar ağarlık vereceksiniz, hangi seçmeli dersleri alacaksınız gibi kararlarınızı seçin ve gelecekteki CV’nizi oluşturun. Facebook zaman tünelinde ay ay-yıl yıl-dönem dönem aldığınız tüm kararlar çıkacak ve geleceğinizin büyük resmini göreceksiniz. Siz kararlarınızı verdikçe Facebook zaman tüneli sizin geleceğinizi gösterecek!

Oyunun sonunda her kullanıcı, kendi yaptığı seçimlere göre özelleştirilmiş bir video ile karşılaşacak. Tüm akademik yılları kapsayan uygulamada her dönem ve öğrenim hayatınızda karşınıza çıkacak her olay ve fırsat için birbirinden farklı yüzlerce seçimin sonucunda ortaya çıkan videonuzun alacağı likelara göre finale kalıyorsunuz. Finale kalan şanslı öğrencilerden biri olursanız Hüsnü Özyeğin ile yüz yüze görüşme şansını elde ediyor ve Özyeğin Üniversitesinde burslu okuma fırsatı kazanıyorsunuz! Toplam 15 kişinin burs, 6 kişinin ise iPad2 kazanacağı ‘Hayatının Oyunu’nda burs şansı katılım 13 Temmuz, iPad2 kazanma şansı 20 Temmuz’a kadar!

41? 29! Ajans Başkanı Alemşah Öztürk, projeyle ilgili: “Ortalama yaşı 26 olan ülkemizde, 35 milyon internet kullanıcısının 31 milyonu Facebook'ta yaşıyor. Gençlerde sosyal medya penetrasyonu %100 civarında. Her gün mutlaka sosyal medyayı kullanıyorlar. Bu yüzden de biz onlara ulaşmak için geleneksel kanalları değil, onların varolduğu kanalı kullanma kararı aldık. Gençlerin ilgilerini, bulundukları mecrada çekmek istedik. Hayatının Oyunu projemizin amacı Özyeğin Üniversitesi'nin farklılığını innovatif bir şekilde anlatmak ve üniversite sınavına girmiş ya da girecek öğrencileri üniversite seçimi konusunda yönlendirmek.Bu kampanya ile
Kullanıcının verdiği kararların tüm yansımalarını geleceğe doğru çalışan bir Facebook timeline uygulaması olarak tasarladık. Bu sayede hedef kitlemizin en çok kullandığı sosyal ağ olan Facebook üzerinde yenilikçi ve fark yaratacak "Hayatının Oyunu" kampanyasını ortaya çıkardık. ‘Hayatının Oyunu’ile birçok öğrenci, Özyeğin Üniversitesi'nden burs kazanma şansı yakalayacak. Üniversite hayatını ve sonrasını kapsayan bir deneyimi videolar, fotoğraflar ve
diğer Facebook öğelerine sahip bir Facebook uygulaması ile önceden simüle etme fırsatları olacak.  Türkiye'nin en yenilikçi ve farklı üniversitelerinden birinde burslu okuma şansı ve bunun için de Facebook'ta bir video yaratıp en çok desteklenen katılımcı olma mücadelesi, bu yaş grubu için oldukça zevkli ve farklı bir 'mücadele'. Öğrencilere ve dershanelerde yapılacak iletişim, posterler ve tanıtım filmimizle de tüm hedef kitlenin ilgisini çekmeyi planlıyoruz.” dedi.


 Yorum Yazın