Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Özlem Çitçi Avon Global'da

Özlem Çitçi Avon Global'da

8 Şubat 2024 , Perşembe 21:43
Özlem Çitçi Avon Global'da

Avon Global CMO’su
Özlem Çitçi oldu

Avon Türkiye’de başarılı operasyonlara imza atan, Mayıs 2023’te de global yapılanma doğrultusunda Avon One Europe Pazarlama Başkanlığı görevine getirilen Özlem Çitçi, şirketin üst düzey yönetim ekibine katılarak Avon CMO’su oldu.

 

Güzellik devi Avon’da yeni bir atama gerçekleşti. Avon Global’in yeni yerel pazar ekip yapılanması olan ‘Tek Avrupa’ modeli pazarlama operasyonunun başına geçen Özlem Çitçi’nin pozisyonu daha da genişledi. Avon One Europe Pazarlama Başkanı Özlem Çitçi, Avon Global CMO olarak atandı.

 

Özlem Çitçi, kariyerine Türkiye'de Danone ile başladı. ABD pazarı için Dannon Yogurts, Kuzey Amerika için Lu Biscuits, dünya çapında Malibu ve Absolut Vodka ve Türkiye için Sephora gibi birçok markada çalıştı. Avon'a Mart 2020'de Türkiye Ticari Pazarlama Grup Direktörü olarak katıldı. Türkiye ve dünyadaki ekonomik koşulların oldukça zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde pazarda stratejik bir rol oynadı. Geçtiğimiz yıl, çift haneli büyüme gerçekleştiren ve pazar payını artıran ekipte yer alan Özlem Çitçi, güçlü bir değer yaratımı stratejisiyle markayı rekabet avantajında önemli bir noktaya taşıdı. Çevik gelir yaratımı, Power Serum'un öncülüğünü yaptığı Anew için önemli temsilci penetrasyon kazanımları gibi başarılı işlere imza atan Özlem Çitçi, 2021 yılında NAME ve Distribütör Marketler’in pazarlama fonksiyonlarının Türkiye'ye başarılı bir şekilde entegrasyonuna da liderlik etti. 1 Mayıs itibariyle de Tek Avrupa Pazarlama Başkanı (Head of Marketing – One Europe) olarak görevlendirildi. 1 Ocak 2024 itibariyle Avon Pazarlama Müdürlüğü görevine getirien Özlem Çitçi, hem One Europe hem de Global Pazarlama ekiplerini denetleyecek ve CEO Kristof Neirynck’in üst yönetim ekibi bünyesinde çalışmalarını sürdürecek.Yorum Yazın