Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Özel sektör gönüllüleri Birleşmiş Milletler için iş başına

Özel sektör gönüllüleri Birleşmiş Milletler için iş başına

5 Aralık 2017 , Salı 09:10
Özel sektör gönüllüleri Birleşmiş Milletler için iş başına

IMPACT2030, şirketlerin çalışanlarını, küresel hedeflere ulaşılmasına, gönüllük programlarıyla katkıda bunmaya ve değişime ilham vermeye yönlendirmeleri amacıyla geliştirdiği atölye ve rehberleri Internet üzerinden erişime açtı.

Birleşmiş Milletler üyesi 193 ülke,  2030 yılında kadar, 3 önemli işi başarmak için,
17 küresel hedef üzerinde uzlaştı. Bu işler; aşırı yoksulluğu sona erdirmek,
eşitsizlik ve adaletsizlikle mücadele, iklim değişikliğini düzeltmek. IMPACT2030’u destekleyen şirketlerin milyonlarca çalışanı, daha iyi bir gelecek için, küresel hedeflere ulaşılmasına katkıda bulunuyor.

Dünyayı değiştirmek için sadece 60 dakika

Çalışanların küresel hedefleri öğrenmelerini ve öğretmelerini kolaylaştıran bu yenilikçi atölyeler, sadece 60 dakika sürüyor.

1)    Çalışanlar Küresel Hedefleri Öğreniyor: Dünyanın ilk sürdürülebilir kalkınma yüksek öğrenim müfredatını içeren, IMPACT2030, AIM2Flourish ve Medtronic Vakfı işbirliğiyle geliştirilen bu atölye, çalışanların küresel hedeflerle ilgili gönüllü aktiviteler geliştirmelerine ilham veriyor.        www.Employees4SDGs.com adresinden, atölye ve fasilitasyon rehberiyle ilgili bilgilere ulaşılabiliyor.

2)    Çalışanlar Küresel Hedefleri Öğretiyor: World's Largest Lesson (Dünyanın en kapsamlı dersi) işbirliğiyle geliştirilen bu atölye çalışanların, milyonlarca genç ve çocuğa, dünyanın geleceğinde etkili olduklarını göstermeleri  ve küresel hedefleri öğretmeleri için. IMPACT2030'un kurucu ortakları Grant Thornton, SAP, The Ritz-Carlton ve TATA Danışmanlık'ın desteğiyle oluşturulan araçlar, www.EmployeesTeachSDGs.com adresinde.

“Bu kaynaklar şirketleri, en değerli kaynağı olan çalışanlarını dünyanın iyiliği için harekete geçiriyor. IMPACT2030 ortağı olan şirketlerin, 220 ülkedeki milyonlarca çalışanı küresel hedefler için gönüllü olarak çalışıyor. Bu kaynaklar bölgelerinde, 2030 yılına kadar yapılması gereken işler ve küresel hedeflerle ilgili farkındalık oluşturmalarına destek olacak.’’  diyen IMPACT2030’un Geçici CEO’su Sue Stephenson, IMPACT2030’un hedefleri hakkında bilgi veriyor.

Özel sektör liderliğinde, Birleşmiş Milletler, kamu ve sosyal sektörlerin işbirliğiyle kurulan bir girişim olan IMPACT2030, çalışan gönüllüğü programlarıyla küresel hedeflere ulaşılmasını amaçlıyor. IMPACT2030 üç adım üzerinden ilerliyor:
Aktivasyon:  Dünya çapında özel sektör çalışanlarında farkındalık oluşturmak ve insan kaynağının küresel hedeflere ulaşmada etkisini ve katkısını göstermek.
İşbirliği: Sektörler ve endüstriler arasında, küresel hedeflere çalışan gönüllüğüyle ulaşılması için işbirlikleri sağlamak. Bölgesel Ses ağımız    yerel, bölgesel ve ülke bazında aksiyon takımları için platformlar           oluşturuyor.
Ölçümleme: İnsan kaynaklarının küresel hedeflere yatırımını ölçümleyecek kaynak ve metodlar geliştirmek.

 Yorum Yazın