Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Oya Narin "Turizm potansiyelimiz çok yüksek"

Oya Narin "Turizm potansiyelimiz çok yüksek"

21 Nisan 2024 , Pazar 14:49
Oya Narin "Turizm potansiyelimiz çok yüksek"

TTYD Turizm Haftası kutlama mesajı:
“Ülkemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi,
sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz”

Türkiye turizmi, 54 milyar doları aşkın 2023 geliri ve 60 milyar dolarlık 2024 hedefi ile ülke ekonomimizin lokomotif sektörleri arasında öne çıkıyor. Ülkemize döviz girdisi sağlayarak dış ticaret dengesine olumlu katkıda bulunan turizm, birçok farklı sektöre de değer yaratıyor, istihdamdan, yerel ekonomilerin gelişimine kadar pek çok alanda çok önemli faydalar sağlıyor.

TTYD Başkanı Oya Narin, uluslararası platformda kültürel zenginliğimizin dünyaya tanıtılmasını sağlamak en önemli misyonlarımızdan biridir. Bu doğrultuda Türkiye’nin uluslararası bir turizm markası olarak konumunu güçlendirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceklerini belirtti.

Narin, konuşmasını şöyle sürdürdü : "Türkiye'nin doğal, tarihi, kültürel zenginliklerinin, sağlık, spor, kongre gibi birçok alandaki olanaklarının dünya genelinde daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayarak, ülkemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi ve sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile; turizm sektörüne katkı sağlayan her kurum, kuruluş ve bireyi, değerli katkıları ve sektördeki başarılarından dolayı tebrik ediyor, tüm turizm camiamızın Turizm Haftasını kutluyorum."Yorum Yazın