Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Ogilvy’de dönüşüm: Social@Ogilvy

Ogilvy’de dönüşüm: Social@Ogilvy

17 Şubat 2012 , Cuma 17:18
Ogilvy’de dönüşüm: Social@Ogilvy

Ogilvy, disiplinler arası yeni sosyal medya oluşumu Social@Ogilvy ile dünya çapındaki müşterilerine, reklamdan halkla ilişkilere ve Sosyal CRM’e, daha etkili, verimli, ölçümlenebilir ve bütünleşik sosyal iş çözümleri sunuyor

İstanbul – 15 Şubat 2012 – Ogilvy, ajans çatısı altındaki tüm disiplinlerden sosyal medya uzmanlarını bir araya getiren dünya çapındaki disiplinler arası oluşumu Social@Ogilvy’i tanıttı. İlk olarak Ogilvy Public Relations’ın özel bir hizmet çözümü olarak doğan girişim, şimdi, Ogilvy ailesinden sosyal medya uzmanlarının oluşturduğu dinamik ve küresel ağ aracılığıyla ajansın tüm disiplinlerine aktarıldı.

Social@Ogilvy, pazarlama, iletişim, CRM, Shopper Marketing ve diğer disiplinleri, yedi büyük sosyal çözüm sunmak üzere birleştiriyor. Sosyal Medya Pazarlama ve İletişimi’ne ek olarak, bu çözümler arasında, Social Shopping, Social CRM, Social Care, Sosyal İş Çözümleri, Dinleme ve Ogilvy’nin geliştirdiği ölçümleme modeli Conversation Impact™ yer alıyor.

Social@Ogilvy Küresel Başkanı John Bell, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade ediyor: “Artık bir müşteri, Ogilvy’de hangi kapıyı çalarsa çalsın, Social@Ogilvy ekibi ile iletişime geçebilecek, hızlı ve ölçümlenebilir çözümlere ulaşacak. Bu, ajansta her pazarlama ve iletişim disiplinindeki sosyal uzmana erişimi ifade ediyor. Sosyal medyayı işimize en iyi şekilde adapte edebilmek için son yedi yıldır çok sıkı çalışıyoruz. 2012 yılında ve gelecek dönemde, birbirinden bağımsız sosyal programların değil, tamamıyla bütünleşik sosyal çözümlerin işimizin en büyük itici gücü olacağına inanıyoruz.”

550’yi aşkın sosyal medya uzmanını ve 4 bin dijital uzmanı bünyesinde barındıran Social@Ogilvy Ekibi, gerek küresel gerek yerel olarak sosyal medya strateji ve çözümleri sunma kapasitesine sahip dünyanın en büyük ağını oluşturuyor.

Genel Merkezi New York’ta bulunan ekip, Küresel Başkan John Bell, Sorumlu Yönetici Tom DeLuca ve Ogilvy & Mather Dijital Başkanı Brandon Berger tarafından yönetiliyor.

İstanbul’da oluşturulan Social@Ogilvy Konseyini ise Capitol Ogilvy PR Genel Müdürü Emine Çubukçu yönetiyor.Yorum Yazın