Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Nude Miras Üzümleri Sempozyumu’na destek sponsoru oldu

Nude Miras Üzümleri Sempozyumu’na destek sponsoru oldu

9 Ağustos 2019 , Cuma 13:37
Nude Miras Üzümleri Sempozyumu’na destek sponsoru oldu

Yerli üzümlerin çeşitliliğini artırmak ve yerli üzümlerden üretilen şarapların küresel boyutta da değer kazanmasını sağlamak amacıyla düzenlenen “Kök Köken Toprak Anadolu’nun Miras Üzümleri Sempozyumu”, 30 Haziran tarihinde, geçtiğimiz yıl “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” arasında gösterilen Mikla’da gerçekleştirildi. Etkinliğe destek sponsoru olan Nude, Şişecam’ın özel “Ion Shielding” teknolojisi ile iki kat daha güçlü ve esnek bir yapı kazanan Stem Zero koleksiyonunu sergiledi.

DNA profili ile üzüm çeşitlerinin kökeni ve soylarını belirleme konusunda önde gelen bir isim olan Dr José Vouillamoz, Arkeolog ve Tarih Profesörü Ahmet Uhri, Master of Wine Yiannis Karakasis ve daha birçok değerli akademisyen, uzman ve üreticinin katıldığı sempozyumda, yerli üzüm çeşitlerinin geçmişi ve geleceği konuşuldu. Bu konuda ileriye dönük çalışmaların yapılmaya başlanması hedeflendi. Anadolu’nun peynir çeşitlerinin de tadıldığı etkinlikte, şarap tadımları da Nude’un kadehleri ile gerçekleştirildi.

Camın en yalın hali: ‘Nude’

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu'nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.

Nude tasarımları Milano ve Türkiye'de Paşabahçe Mağazaları'nda satılıyor. Global ölçekte ise Selfridges, Bergdorf Goodman, WallpaperSTORE*, The Conran Shop Paris ve London, La Rinascente Milan, MOMA (Francisco, New York, Tokyo), Lane Crowford Hong Kong, Printemps Paris satış noktaları arasında yer alıyor. nudeglass.com ile de dünyanın yüzyirmi ülkesine satış yapılıyor.

 Yorum Yazın