Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Nestlé Türkiye’de Üst Düzey Atama

Nestlé Türkiye’de Üst Düzey Atama

10 Ocak 2024 , Çarşamba 11:14
Nestlé Türkiye’de Üst Düzey Atama

Nestlé Türkiye’de Üst Düzey Atama

İsviçre’de 158 yıl önce doğan ve Türkiye’de 118 yıldır faaliyet gösteren lider gıda şirketi Nestlé, yeni yıla üst düzey atama ile başladı. Bu kapsamda, 17 yıldır Nestlé Türkiye’de çeşitli pozisyonlarda şirketin stratejik pazarlama ve iletişim planlamalarını geliştiren Zeynep Sungu, CEO Danışmanı ve Kamu İlişkileri Direktörü görevini üstlendi.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine teknoloji şirketinde başlayan Zeynep Sungu, 1991 ile 2007 yılları arasında teknoloji, gıda ve telekomünikasyon şirketlerinin satış ve pazarlama birimlerinde çeşitli roller üstlendi. Nestlé Türkiye’ye 2007 yılında katılan Zeynep Sungu, Pazarlama Müdürü olarak çeşitli markalarda görev aldı. Sungu, 2012 yılında Nestlé Almanya'da kısa bir süre görev aldı ve Türkiye’ye döndüğünde Mutfak Ürünleri İş Birimi Müdürü olarak göreve başladı. Ocak 2016’da Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü’ne terfi eden Sungu, halkla ilişkiler ve kamu işleri de dahil olmak üzere kurumsal ve marka iletişimi çalışmalarını destekledi.

Zeynep Sungu yeni görevinde kapsamlı bir kamu ilişkileri stratejisi geliştirme ve uygulamadan sorumlu olarak, şirketin yerelleşme faaliyetleri kapsamındaki adımlarını güçlendirecek. Sungu, şirketin büyüme stratejisini destekleyecek yatırımlara yönelik kamu ilişkileri sözcülüğünü de üstlenecek.Yorum Yazın