Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • MetLife, sosyal sorumluluk projelerinde çocuk ve gençlere odaklanıyor

MetLife, sosyal sorumluluk projelerinde çocuk ve gençlere odaklanıyor

15 Mayıs 2019 , Çarşamba 09:47
MetLife, sosyal sorumluluk projelerinde çocuk ve gençlere odaklanıyor

MetLife Türkiye ile Genç Başarı Eğitim Vakfı, 2013 yılından itibaren iş birliği içinde Türkiye’nin liseli gençleri için uygulamalı bireysel finans, kariyer gelişimi ve girişimcilik programları sunan “MetLife Life Changer” projesini başarıyla yürütüyor. Geçtiğimiz yıl eğitim programlarının kapsamı genişletilerek ilkokul ve ortaokul öğrencileri de projeye dahil edildi. Bu çerçevede başlatılan “Akıllı Para Yönetimi” ve “Bu Benim İşim” programları için MetLife Türkiye’nin gönüllü çalışanları, Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın alanında uzman eğitmenleri tarafından sıkı bir eğitimden geçirildi. Proje kapsamında bugüne kadar 1.070 öğrenciye ulaşılarak eğlenceli eğitim etkinlikleriyle finansal okuryazarlık ve kariyer gelişimi konularında farkındalık oluşturuldu.

“Akıllı Para Yönetimi” programında, öğrencilerin tüketim, harcama alışkanlıkları ve tasarruf ile ilgili temel kavramlar hakkında günlük hayatlarında uygulayabilecekleri ipuçlarını öğrenmeleri ve alışkanlıklar kazanmaları hedeflendi. “Bu Benim İşim” programında ise 13-15 yaş aralığındaki gençler girişimciler ve girişimcilik hakkında bilgilenirken; aynı zamanda sosyal bilgiler derslerindeki okuma ve yazma çalışmalarında daha güçlü konsantrasyona sahip oldular.

Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliğiyle yürütülen, kariyer planlaması konusunda lise öğrencilerine destek veren “Meet Up” projesinin dördüncüsü ise mayıs ayının ilk haftası yapıldı. Proje kapsamında kariyer planlama süreçlerinin henüz çok başında olan 10 liseden 100 lise öğrensicisine MetLife gönüllüleri tarafından mentorlük yapılırken MetLife çalışanları öğrencilerin geleceklerini şekillendirmelerinde faydalı olabilecek deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar.

MetLife Life Changer Projesi hakkında
MetLife Vakfı tarafından desteklenen MetLife Life Changer projesi, MetLife gönüllülerini; Genç Başarı finansal okuryazarlık, iş hayatına hazırlık ve girişimcilik programları ile çocuklar ve gençlerle buluşturuyor. Proje, gönüllülerin uzmanlıklarını, bilgi birikimlerini ve deneyimlerini paylaşmaları üzerine kurgulandı. Türkiye “Life Changer” etkinlikleri, “Meet Up”, “Sosyal İnovasyon Kampı” ve “Şirket Programı” adlı Genç Başarı programlarını kapsıyor.

MetLife hakkında
MetLife, Inc (NYSE: MET), kendisine bağlı ortaklıkları ve iştirakleri (“MetLife”) aracılığıyla bireysel ve kurumsal müşterilerinin değişen dünyalarına yön vermelerine yardım etmek üzere sigorta, yıllık gelir sigortaları, çalışan yan hakları ve varlık yönetimi alanlarında hizmet veren, dünyanın önde gelen finansal hizmet şirketlerinden biridir. 1868 yılında kurulmuş olan ve 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren MetLife; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da pazar lideri konumundadır. Daha fazla bilgi için www.metlife.com adresini ziyaret ediniz.

MetLife Vakfı hakkında
MetLife Vakfı olarak finansal sağlığın herkese ait olduğuna inanıyoruz. Yeterli hizmet görmeyen ve daha fazlasını isteyen insanların ve toplulukların finansal sağlığını geliştirmek amacıyla cesur çözümleri, finansal konularda derinlemesine bilgi birikimini ve uzmanlığı ve anlamlı hibe destek programlarını bir araya getiriyoruz. Finansal sağlık çözümleri üretmek ve daha güçlü topluluklar inşa etmek için dünya genelinde farklı kuruluşlarla ortaklıklar kuruyor, MetLife çalışanlarının bu etkiyi elde etme yolunda öncülük etmesini sağlıyoruz. Bugüne dek finansal sağlık çalışmalarımızla 42 ülkede 6 milyondan fazla düşük gelirli bireye ulaştık. MetLife Vakfı hakkında daha fazla bilgi için metlife.org adresini ziyaret ediniz.

Genç Başarı Eğitim Vakfı hakkında
1999 yılında kurulan Genç Başarı Eğitim Vakfı, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Genç Başarı Eğitim Vakfı, iş dünyası gönüllülerinin programlara aktif katılımlarını sağlayarak iş dünyası ve eğitim arasında köprü kurmaktadır. İş Dünyası Gönüllüleri, okullarda Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından uygulanan programlar içerisinde aktif rol oynayarak öğrencilerle tecrübelerini, bilgilerini paylaşıyor ve öğrencilere mentorluk yapıyor. Bu sayede, öğrenciler iş dünyasına hazırlık için gerekli bilgi ve donanıma erken yaşlarda sahip oluyor. Vakıf ilköğretimden üniversite son sınıfa kadar farklı yaş gruplarına göre, yaparak öğrenme temelli eğitim programları tasarlamakta ve uygulamaktadır.

 

Etiketler: halklailiskilercom


Yorum Yazın