Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • MenaPay, Huawei uygulama galerisinde

MenaPay, Huawei uygulama galerisinde

3 Aralık 2019 , Salı 15:48
MenaPay, Huawei uygulama galerisinde

Dünyanın farklı coğrafyalarında paranın dijital hale getirilmesi için başarılı projeleri hayata geçiren ve KPMG ve H2 Ventures tarafından hazırlanan Fintek100 raporunda ‘Büyüyen Şirketler’ listesinde yer alan MenaPay’in mobil uygulaması AppleStore ve Google Play platformlarının ardından Huawei AppGallery’de yer aldı.

Çin’li Huawei'nin geliştirdiği işletim sisteminin en büyük parçalarından biri olan AppGallery, Huawei'nin resmi uygulama dağıtım platformu olarak hizmet sunuyor. Huawei mobil cihazlarında uygulamaları aramak, indirmek, yönetmek ve paylaşmak için kullanılıyor.

Çin pazarındaki kripto para ve blokzincir tabanlı ödeme sistemlerinde yaşanan gelişmeleri yakından takip eden MenaPay, daha fazla kişiye çözüm ulaştırmak için Huawei kullanıcılarını da müşterileri arasına kattı. Huawei AppGallery'de MenaPay uygulamasını indirerek kripto para işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Blokzincir araştırmalarına ağırlık veren Huawei yakın zamanda, Çin’in dijital para araştırmalarına destek olacağını duyurmuştu. Huawei, Merkez Bankası’na bağlı Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü ile anlaşmaya gittiklerini WeChat hesabından açıklayarak iki tarafından finansal teknoloji araştırmaları yapmak için iş birliği yaptığını söyledi. Çin Merkez Bankası ve Huawei uzun süredir blokzincir teknolojisi üzerine çalışmalarını yürütüyorlar. İki taraf arasındaki bu anlaşma, hükümetin dijital para çıkarmaya yönelik planlarının olduğu şu günlerde blokzincir teknolojisinin ülkedeki geleceği adına kritik bir önem taşıyor.

 Yorum Yazın