Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Meleklere inanıyor musunuz? Beki İkala Erikli anlatıyor...

Meleklere inanıyor musunuz? Beki İkala Erikli anlatıyor...

7 Eylül 2012 , Cuma 09:52
Meleklere inanıyor musunuz? Beki İkala Erikli anlatıyor...

Son birkaç yıldır adını çok fazla duyduk. Beki İkala Erikli bir melek koçu. İlgi alanı üzerine yazdığı kitapları büyük ilgi görüyor. Gerçekten melekler var mı? Meleklerle iletişim mümkün mü? İş dünyası meleklerle nasıl buluşuyor? Beki İkala Erikli'ye tüm merak edilenleri sorduk...

Beki İkala Erikli; "Meleklere şans verin..."

Kendinizden bahseder misiniz, Beki İkala Erikli kimdir?

Robert Kolej ve Boğaziçi İşletme’yi bitirdikten sonra kendimi hayalim olan şirkette, Procter & Gamble’da buldum. P&G Türkiye, Almanya, İsviçre ve İngiltere’de 13 yıllık sıkı bir kariyerden sonra, hayalim olan direktörlük pozisyonumu oğlum ikibuçuk yaşına geldiğinde bırakmaya karar verdim. P&G’den sonra Frankfurt’ta serbest danışmanlıkla başlayıp yaşam koçluğu ile devam eden süreçte meleklerle ilgili bir kitap hayatımı değiştirdi. Procter & Gamble’dayken aldığım “İş dünyası için NLP” (Business NLP), Performans Koçluğu eğitimlerinin yanısıra katıldığım beş aylık CTI koçluk programının, beni iş dünyasında meleklerle çalışmaya hazırladığını çok sonra öğrenecektim.

Beki İkala Erikli; "Önce 'melek'  olayıyla tamamen dalga geçtim"

Tüm kariyerinizi bir kenara bırakıp melek koçluğu yapıyorsunuz, böyle radikal bir kararı nasıl aldınız?

Hemen olmadı.

İlk önce “melek” olayıyla tamamen dalga geçtim doğal olarak… Fakat yaşadığım 80. ya da 90. mucizeden sonra iş kadını damarım tuttu: “Bu kadarı artık tesadüf olamaz!” dedim. Bir süre sonra yaşadıklarınız artık veri olmaya başlıyor. Bu noktada konuyu araştırmaya başladım. Meleklerle ilgili yazılı kaynakları, eğitimleri…

Ve Hawaii’de buldunuz kendinizi…
Bir süre sonra hayatta en çok istediğim şey Hawaii’ye gidip meleklerle ilgili eğitim almak oldu, evet. Ondan sonra da içsesim ya da ‘meleklerimin sesi’ beni kitap yazmaya, eğitim vermeye yönlendirdi.

Gerçekten melekler var mı?
Melekler gerçekten var. Çoğumuz ‘bir büyük güç’e inanıyoruz. Evren, Allah ya da kuantum alanı… Adına ne derseniz deyin, işte o gücün yardımcıları melekler. Bu güce ben Allah diyorum. ‘Melek’ dediğimiz şey de O’nun bizlere uzanan sevgi dolu elleri. Allah her şeye kadir olduğuna göre, melekler de her şeye kadirler. Aslında bizden çok da uzak değiller. Hatta onlar bize ‘şah damarımızdan daha yakın’…

Onları görebiliyor muyuz? Ya da görmek için ne yapmalıyız?
Görmek pek de önemli değil bence. Zaman zaman pekçoğumuz ‘ışık çakması’ denen flaş patlamalarını andıran ışıklar görüyoruz. Göz doktoruna gittiğimizde gözlerimiz sapasağlam olduğunu öğreniyoruz. Bu ışıklar, aslında meleklerin ışıkları.

Melekleri görmekten önemlisi meleklerin mucizelerini yaşamımızın, iş günümüzün bir parçası yapabilmek. Tabi bir de meleklerin sesini, onların mesajlarını duyabilmek, çünkü o ses, her şeyi bilen, bizi doğru yönlendiren ses. Hiç yanılmayan parçamız o.

Beki İkala Erikli; "Meleklerden bir şey isteyin ve o istediğiniz her ne ise onu 'unutun'
 
Meleklerin varlığını hissedebilmemiz için somut bir örneğiniz var mı?
Benim gibi sadece verilerle hareket etmiş biri için şahsen yaşadığım pekçok somut örnek var. Bunları herkes yaşayabilir: meleklerden bir şey isteyin ve o istediğiniz her ne ise onu ‘unutun’. Yani konuyu meleklere bırakın. İş dünyası diliyle işi meleklere ‘delege edin’.

Ben ve yüzbinden fazla kişi, bu somut örneklerle meleklerin varlığını hissetti. Düşünsenize, kimsenin tanımadığı, Türkiye’de bile yaşamayan biri çıkıp bir kitap yazıyor ve kitap hiç reklam yapmadan çok okunanlar listesinden inmiyor – neredeyse iki yıldır! Bu kitap 125.000’den fazla basılıyor ve insanlar kitabı birbirlerine hediye ediyorlar: ‘Benim hayatım değişti, sen de lütfen dene!’ diyerek… Evet, yaşanmış pekçok somut örnek var.

Bir değil, binlerce mucize yazıldı, anlatıldı, yaşandı. İş dünyası ile ilgili bir mucize  bu yıl Procter & Gamble’daki bir arkadaşımdan geldi. İsviçre’deki ofisimizde yirmi yıla yakın başarılı bir kariyerden sonra “Beki, meleklerim önüme iş tanımı yapsam ancak bu kadar olur dediğim bir iş çıkardılar.” diye yazdı bana. Uzun zamandır arkadaşımla konuşuyorduk. Arkadaşım, insanlara daha fazla faydası dokunabileceği bir işe geçmek istiyordu, Unicef’i bile düşünmüştü. Sonunda işi meleklerden istemiş ve teklif önüne gelmişti arkadaşımın. Şimdi o, global bir ilaç firmasının dünya çapındaki departmanında ikinci adam oldu.

Kaç melek var?

Hepimizin en az iki meleği var. Dünyadaki insanları alın, ikiyle çarpın, en az o kadar melek var. Bence çok daha fazlalar aslında...

Beki İkala Erikli; "İşte meleklerle yaşamak sadece başarıyı getirmekle kalmıyor, stresi de azaltıyor"

İş dünyasını, yöneticileri meleklerle nasıl buluşturuyorsunuz?
İki şekilde:
Meleklerle İletişim Kurma Eğitimleri’ne katılanların hemen hepsi çalışan insanlar zaten. Doktorlar, psikologlar ve öğretmenleri çıkarınca katılımcıların yarısı şirketlerde çalışıyor veya kendi şirketleri var diyebiliriz.

İkinci yol da kurumsal eğitimler. İş dünyasında zaten verilerle ilerlemeyi biliyoruz. Unuttuğumuz kısım, verilerin de ötesindekini gören parçamızı kullanmak. O “bilen” parçamızı…

İç sesimizle, ‘intuiton’ veya içsel rehberlikle ilerlediğimizde hayat kolaylaşıyor.

İş’te Meleklerle Yaşamak©  sadece başarıyı getirmekle kalmıyor, stresi de azaltıyor. İç huzur sağlıyor. Doğru yolda olduğunuzu, desteklendiğinizi biliyorsunuz.

İnanılması zor bir konu... İnsanları kendinize nasıl ikna ediyorsunuz?

Bu benim işim değil, insanları ikna etmek meleklerin görevi. Beni de ikna eden melekler olmuştu.

Ben insanlara “İnanmayın, deneyin!” diyorum. İsteyin ve unutun. Bu kadar basit. Bir şey isteyin ve meleklerin yolundan çekilin. Yani ‘bu iş olmaz, nasıl olacak’ları yukarıya bırakın. Ve neler olduğunu kendi gözlerinizle görün.

Bu konu hakkında kitaplarınız var, bahseder misiniz?

İlk kitabım Meleklerle Yaşamak, pekçok kişinin başucu kitabı oldu. İşin ABC’sini anlatıyor. ‘Meleklerin mucizelerini nasıl yaşarız’dan ‘meleklerin rehberliğini nasıl alırız’a kadar her şey var kitapta. Kısa ve öz.

“Meleklerin Gücü” ise yaşamımızda tekrar tekrar yaşadığımız olayların kökenini ve bu ‘kalıplardan’ nasıl kurtulabileceğimizi anlatıyor. İşin bir adım ilerisi yani.

Hani biri için ‘Onun yıldızı düşük’ derdik ya… Bu konular bile şifalanabiliyor. Blokajların, hep çıkıveren engellerin kaynağına ulaşıp konuyu şifalandırıyorsunuz. Tabi eğer iş dünyasındaysanız ve ‘yıldızınız düşük’ ise, bu konu sizin için hayati önem taşıyor.

İnanması zor, kanıtları ise kitapta var.

“Meleklerle Geçmişi Şifalandırın!” adlı kitapçık ve CD ise işte bu kalıpları şifalandırmayı sağlıyor. CD ile çalışarak, kendi sakin ortamınızda konuyu şifalandırabiliyorsunuz.

Yeni kitap projeleri neler?
Kasım’da çıkacak yeni kitabım iş dünyasında melekleri anlatacak…

Beki İkala Erikli; "Bana inanmasınlar, sadece denesinler!"

İnsanlara ne tavsiye ediyorsunuz?

Bana, bu okuduklarına inanmasınlar! Sadece denesinler.

Bilim adamı gibi davransınlar. Bir bilim adamı olsaydınız, bir teorinin doğruluğunu anlamak için olaya tarafsız yaklaşır, o teorinin doğruluğunu test ederdiniz. Meleklerle ilgili de bunu yapsınlar.

Kısacası, “Deneyin ve kendi gözlerinizle görün!” diyorum.

Eklemek istedikleriniz...

Meleklere bir şans verin.  Belki onbinlerce kişinin olduğu gibi, sizin de hayatınız değişir. Kaybedecek ne var ki…

 


Medya
GALERİ

Yorumlar
Gozde / 21 Aralık 2016 , Çarşamba 13:33
ALLAH herseye kadir ama melekler herseye kadir degildir.Cunku Allah yaratan. melek yaratilan.Bizi Allah yarattigi icin bize en yakin sah damarimizdan dahi yakin Allah.Yalniz ve yalniz Allah tan istenir.Melekler Allah in izni olmadan hicbirsey yapamazlar.
aysel / 18 Aralık 2016 , Pazar 18:02
ben hem allaha hem de meleklere inaniyorum eger beni duyuyorlarsa ben o meleklerden halepte oldurulen onca masum olen cocuklar icin insanlar icin yardim diliyorum nolur duysunlar
Yeşim / 16 Aralık 2016 , Cuma 15:29
Hemen dilek dileyip olsun istiyorsunuz bence gerçekten inanin ve yukarı bırakın unutun...benim ablamda eşim de diyor dua ediyorum ediyorum olmuyor siz dua ederken içten ve sakin olun. .
Ebru / 15 Aralık 2016 , Perşembe 22:14
Melekleride yaratan allah değilmi neden melekten isteyecem yüce yaradan varken hem allahın gücüne gitmezmi ondan değilde yarattığı melekten istemem
Gulgun / 24 Kasım 2016 , Perşembe 14:58
2017 melekler ajandasi Ciktimi? Nereden alabilirim
yeliz / 21 Kasım 2016 , Pazartesi 18:20
merhabalar bu konuyla alakalı hibirşey bilmiyordum biğrgün durakta araba bekliyorum işe geç kalmak üzereyim içimden Allahım neolur yardım et geç kalmayayım diye geçirdim yere baktım çok güzel renkli bir kuş tüyü bu bir işaretti anlayamadım.şimdi o tuyu yerden almadım diye pişmanım ama meleklere inanıyorum.bana gönderdikleri bi işaretti o tüy teşekkür ediyorum.
Seda / 5 Eylül 2016 , Pazartesi 13:45
Allaha sonsuz şükürler olsunki meleklerinede inanıyorum.zaten melekler elçi herşey yaratanin ol demesiyle oluyor.hissettim yaşadım ve gördüm.inanmak çok önemli kişiye kendini iyi hissettiriyor.
fatos / 3 Ağustos 2016 , Çarşamba 12:04
bende ınanıyorum .her zorluğumda seslenıp yardım istıyorum ve oluyor onlara tesekkur edıyorum
NEŞE EREN / 28 Nisan 2016 , Perşembe 20:54
BEN KİTABI OKUDUM BİTİRMEME BİRKAÇ SAYFA KALMIŞTI GERÇEKMİ ACABA DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM GECE RÜYAMDA MELEKLERDEN İŞARET İSTEDİM PAMAĞIMDAN ALİANSIMI ÇIKARTIP MASAYA KOYDUM EĞER ŞU ANDA YANIMDAYSANIZ YÜSÜĞÜ KENDİ EKSELİNDE DÖNDÜRÜN DEDİM VE OLDU SONRA DURMASINI SÖYLEDİM DURDU MELEKLERİN GERÇEKTEN YANIMDA OLDUKLARINA İNANDIM SEVİNÇTEN GÖZLERİM YAŞARMIŞTI ÇOK MUTLU OLMUŞTUM GÜLÜMSEYEREK MUTLU OLARAK GÖZLERİM AÇILDI RÜYA GÖRMÜŞTÜM ANLAMI VARMI YOKSA BEN GERÇEKTEN OLAYI YAŞADIMMI TABİ RÜYADA CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM.
deniz / 26 Mart 2016 , Cumartesi 14:37
kitabınızı okumadım amaallahavemeleklerine imanediyorum veinanıyorum buda amentünün şartı meleklere gelince tabiki bize yardim ediyorlar ve manevi olarak devamlı yanımızdalar
ramazan / 27 Şubat 2016 , Cumartesi 17:39
Allah sizlere akıl fikir versin ne diyeyim daha
gül / 27 Şubat 2016 , Cumartesi 17:38
sen çok zeki birisin daha ne diyeyim beki hanım
nilgün / 11 Şubat 2016 , Perşembe 21:46
beki hanimla bizzat tanistim bütün kitaplarini okudum. Allaha ve meleklere inaniyorum--cok fazla detyina girmeyeceksiniz--yalniz dua ve inanc lazim--meleklerim bana hergün bi sekilde yardim ediyorlar--keske daha önce bilseydim
nilgun baltok / 10 Şubat 2016 , Çarşamba 23:11
allahın mucızelerı sonsuzdur size ne şekilde gelecegını bilemessiniz kimseye kızarak yorum yapmayın hos görulu olun bence böyle bişey kazanılmaz kaybedilir
Zuhal / 10 Şubat 2016 , Çarşamba 22:36
Ben ALLAHA ve meleklerine elbette inanıyorum fakat kitabı defalarca okuduğum ve meleklerden belli isteklerde bulunduğum halde hiç biri olmadı meleklerden iste ve unut diyor ya bence onlar beni unuttular ne bir tüy ne bir işaret yok bence herkese aynı şeyler olmuyor acaba meleklerde mi insan seçiyor meraktayım
hamide / 19 Ocak 2016 , Salı 02:33
Bende kitabı okudum.ayrıca bu konuyla ilgili yorumlarida okuyorum.çok heyecan verici.bir şeyi merak ediyorum.mesela facebokta bazen meleklerle ilgili paylasimlar oluyor ve yorumlarda " ve öylede oldu amin " yazıyor herkez.bu neden yazılıyor anlamı nedir.
muserref demircan / 13 Kasım 2015 , Cuma 18:11
Sizinle bi sorun aracılığıyla tanıştım arkadaşım kitabını tavsiye etti o gece sizin tavsiye ettiğiniz gibi yardım istedim şükürler olsun isteğim gerçekleşti o günden sonra Sizin takipçisi oldum ama bu bana yeterli gelmiyor daha fazlasını istiyorum yaşantılarını sıkıntılara ışık oldunuz şimdi meleklerden sizinle tanışma fırsatı yaratacağını istiyorum hayata bakışını değiştiriniz Teşekkürler iyiki varsınız sizinle tanıştım hayatındaki gariplik size anlatmak istiyorum
Fatoş TAPAN / 25 Temmuz 2014 , Cuma 16:36
Bende bir arkadasımın vesilesi ile bu kitapı okuma sansı edindim .Hakkaten okadar çok farklı birşeyki yatagımın üzerinde haftada 1 gün kuş tüyü yada çantamda kuş tüyü buluyorum .
selin / 2 Haziran 2014 , Pazartesi 18:03
güzel kardeşim allaha inanuyonda melege niye inanmuyon tapmıcan inanıcan bence çok güzel kitap
gulay / 31 Mayıs 2014 , Cumartesi 11:39
Cok haklisin melekler bana yardim istedim ettiler isteyin cd aldim arindigimi hisetim hersey yoluna giririyor
Deniz tayaz / 11 Nisan 2014 , Cuma 00:15
Mükemmel bir kitap başarılar diliyorum
Dilara / 6 Mart 2014 , Perşembe 19:41
Kitapçıdayken Meleklerle yaşamak kitabı ilgimi çekti.Kitabı aldım.Kitabı okuduktan sonra meleklerden sizin sesinize ihtiyacım var.Lütfen bana sesinizi duyurun dedim.Bu olaydan iki gün sonra sesler duymaya başladım.Arkadaşlarıma bu olayı anlattığımda sen o sesleri psikolojik olarak duyuyorsun dediler.Bir gün yakın bir arkadaşıma doktor durumun kritik beynindeki kist büyüyor demiş.O arada kulğıma bu bir imtihan iki ay sabret sesi geldi.Yaklaşık iki ay sonra arkadaşım beynindeki kistin kaybomaya başladığını söyledi.Ben bu olaydan sonra meleklerin irili ufaklı mucizelerine kapıları açmamız gerektiğini anladım.
zeynep / 19 Şubat 2014 , Çarşamba 15:21
iki kitabida okudum ....vecok beyendim..herkese tavsiye ederim
hatice / 8 Şubat 2014 , Cumartesi 23:35
okudum...çok güzel bir kitap....hayatımda olumlu gelişmelerde oldu...tavsiye ederim
hacer / 5 Şubat 2014 , Çarşamba 15:36
Karşılığı şimdiye kadar görmediğim güzellikte kar beyazı bir tüy oldu bu kitabın ve artık başucumdan yastığımın altına giren vazgeçilmezim oldu meleklerle yaşamak
Nezaket / 15 Ocak 2014 , Çarşamba 20:28
Kitabınızı çok beğendim benim ve yakınlarım için ışık oldu lütfen bi deneyin ne kaybedersinizki
belkis / 5 Aralık 2013 , Perşembe 18:18
nasil bir anlatim bence anlatmati bilmiyosunuz hiç kimse siizin tabirinizle Allah olamaz denememeliler insanlarin beyinlerini yikamak yaptiginiz birde meleklerden degil allaha yalvaracaksin ondan medet umacaksin killa yunle olmaz bunlar isle gunahi cagir melekleri sizin hicbir aciklamanizi begenmedim kitabida biraktim
katibe kizil / 5 Aralık 2013 , Perşembe 15:29
sizi destekliyorum
Yorum Yazın