Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Medya dünyasına üzücü bir haber...

Medya dünyasına üzücü bir haber...

15 Haziran 2016 , Çarşamba 11:53
Medya dünyasına üzücü bir haber...

 

Türk basının önemli gazetecilerinden Hakkı Devrim hayatını kaybetti. Duayen gazeteci Hakkı Devrim'in oğlu gazeteci Serdar Devrim, babasının saat 10.00 sıralarında vefat ettiğini açıkladı. Devrim'in cenazesi, yarın öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Kilyos'taki aile mezarlığında toprağa verilecek.

Ailesi'ne baş sağlığı diler, tüm ailesine ve sevdiklerine sabırlar diliyoruz...

 

Hakkı Devrim kimdir?

Hakkı Devrim (d. 1929, Eskişehir), Türk gazeteci.
 
1947 yılında Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirdi ve 1951 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1950-1954 yılları arasında İstanbul Radyosu söz ve temsil yayınlarında reji asistanı olarak çalıştı.
 
Hakkı Devrimgazeteciliğe, 1952 yılında Son Saat'te röportaj yazarı olarak başladı. Daha sonraları Tercüman, Havadis, Yeni Sabah, Ege Ekspres ve Tasvir gazetelerinde çeşitli görevlerde bulundu. Yeni Sabah'ta genel yayın yönetmenliği yaptı; "Fısıltı" köşesinin yazarıydı.
 
1965'te Meydan Dergisi'nin kurucuları arasında yer aldı. Meydan Larousse ansiklopedisinin genel yayın müdürlüğünü yaptı. 1973 yılında, arkadaşlarıyla birlikte Kaynak Kitaplar Yayınevi'ni kurdu.
 
Bir süre basın-yayın dünyasından uzaklaştıktan sonra 1990'da Doğan Yayın Grubu'nda gazeteciliğe döndü ve tanıtım (promosyon) programlarında yer alan ansiklopedilerin hazırlanmasına katıldı. Daha sonraları, AD Kitapçılık'ta Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştı (halen yayın kurulu üyesidir.)
 
1995'te Posta'da Telaynak köşesini yazdı. CNN Türk'te "Hakkıyla Sohbet" ve "Günbegün" adıyla sohbet programları yaptı. 2005-2011 yılları arası Okan Bayülgen'in birçok programlarında daimi konuk olmuştur. Radikal'de köşe yazarılığı da yaptı.
 

 Yorum Yazın