Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Markalar lansman öncesi Twitter’da nabız yokluyor

Markalar lansman öncesi Twitter’da nabız yokluyor

25 Eylül 2018 , Salı 15:35
Markalar lansman öncesi Twitter’da nabız yokluyor

Heinz, Sonos ve Samsung gibi markalar yeni ürün ve kampanyalarını lanse etmek için ilk olarak Twitter’a başvuruyor.

Twitter, pazarlamacıların yeni ürün ve kampanya lansmanları için tercih ettikleri bir numaralı platform olmayı hedefliyor, istatistikler ise bu hedefte başarılı olabileceğini gösteriyor.

Twitter’ın kendi araştırmaları, Twitter’da kampanya lansmanlarının yüzde 54’ünün marka farkındalığını en az yüzde 10 arttırdığını gösterdi. Neredeyse 10 üzerinden 6 (yüzde 59) lansman kampanyası bir markanın ortalama mesaj farkındalığını yüzde 15 arttırdı; bu girişimlerin yüzde 24’ü ise marka tercihini ortalama yüzde 8 yükselişe sürükledi.

Mesela, Twitter’da yapılan iç araştırmalar kullanıcıların 3’te 2’sinin arkadaşlarının ve ailelerinin alışveriş tercihleri üstünde bir etkisi olduğunu açığa çıkardı. Aynı zamanda, Twitter kullanıcılarının yüzde 79’unun marka takip ettiği ve yüzde 31’inin Twitter kullanmayan kitleden önce yeni bir ürünü satın almaya daha meyilli olduğu gösterdi.

Heinz, geçen bahar yeni Mayochup ürününü ABD’de lanse etmek için Twitter’ı kullandı. Kullanıcılar ürünün ABD’de lanse edilip edilmemesi gerektiğini tartışıyorlardı.

. Heinz, ajans partneri VML’ın yardımı eşliğinde, Twitter’da bir anket yaratarak kararı tüketicilere bıraktı. Heinz, bir tweetinde anket üç gün içinde 500 binden fazla olumlu cevap alırsa ürünün ABD’ye de taşınacağını söyledi.

Heinz neredeyse bir milyon tane ‘evet’ cevabı aldı ve Mayochup bu hafta ABD’de lanse edildi. Marka bu süreçte heyecanı devam ettirmek için kullanıcılardan isim önerileri de istedi, geleneksel Mayochup ismi kazandı.Yorum Yazın