Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Kriz dönemlerinde itibar yönetimi daha büyük önem arz ediyor

Kriz dönemlerinde itibar yönetimi daha büyük önem arz ediyor

16 Mart 2016 , Çarşamba 16:51
Kriz dönemlerinde itibar yönetimi daha büyük önem arz ediyor
Kadir Has Üniversitesi’nin İtibar Yönetimi Enstitüsü ile işbirliği halinde gerçekleştirdiği ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen İtibar Yönetimi Konferansı, 16 Mart 2016 Çarşamba günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle açıldı.
 
Çok sayıda davetli ve öğrencinin katıldığı konferans, bir yıl önceki etkinlikte konuşmacı olan isimlerin o dönemde verdiği mesajlardan oluşan video gösterimiyle başladı. Daha sonra açılış konuşmalarını Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş ile İtibar Yönetimi Enstitüsü Başkanı Orhan Samast gerçekleştirdi.
 
ORHAN SAMAST: “TERÖRÜN YARATTIĞI KRİZİ YÖNETMEK, İTİBARI DA YÖNETMEK DEMEK”
İlk olarak söz alan İtibar Yönetimi Enstitüsü Başkanı Orhan Samast, sözlerine 13 Mart’ta Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısına değinerek başladı. Samast “Bu tip saldırılar genel olarak ülkelerin ve devletlerin itibarına etki edebilmek ve marka değerini düşürebilmek için yapılıyor. Ankara saldırısı da Türkiye’nin ve devletin itibarını zedelemek ve marka değerini düşürmek için yapılan eylemlerden biri. Dolayısıyla bu tip olayların yarattığı krizleri yönetebilmek, itibarı da yönetebilmekle ilgili. Böyle dönemlerde itibarı yönetebilmek daha fazla önem arz ediyor.” diye konuştu. Konferansta kamu ve özel sektör ile akademik dünyadan toplam 37 konuşmacının “Marka ve İtibar” ana konusunu tartışacağını kaydeden Samast, daha sonra İtibar Yönetimi Enstitüsü’nün son dönemdeki çalışmalarını kısaca özetledi.
 
SEVDA ALANKUŞ: “YENİ MEDYA İTİBAR YÖNETİMİNİ KIRILGANLAŞTIRDI”
Daha sonra söz alan Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş ise “Uluslararası İtibar Yönetimi Konferansı’nı dördüncü kez gerçekleştiriyor olmak bile başlı başına bir itibar yönetimi olarak düşünülebilir” dedi. Prof. Dr. Alankuş, “İtibar yönetimi kavramı hem kurumsal hem de bireysel olarak ele alınması gereken bir kavram. Özellikle de son yıllarda son derece dikkatli olunması gereken bir konu. Zira özellikle günümüzde çok daha etkin bir hale gelen yeni medya sayesinde itibar yönetiminin son derece kırılgan bir hal aldı” diye konuştu. Prof. Dr. Alankuş, “Burada yapılacak çalışmaların itibar yönetimi alanına büyük katkılar sağlayacağını ve çok faydalı olacağını umuyorum. Zira kamudan özel sektöre ve akademiye kadar birçok önemli isim yer alacak” ifadelerini kullandı.
 
Açılış töreninde son olarak, konferansın ana konuşmacısı akademisyen Prof. Dr. Türker Baş’ın “İtibarın Kimyası” adlı renkli sunumu yer aldı.
 


Yorum Yazın