Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • "Komşu Komşu Huu" projesi Gümüş Ödül'ün sahibi oldu

"Komşu Komşu Huu" projesi Gümüş Ödül'ün sahibi oldu

27 Eylül 2018 , Perşembe 10:56
"Komşu Komşu Huu" projesi Gümüş Ödül'ün sahibi oldu

Nutricia Anne Bebek Beslenmesi, Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Baykuş Ödülleri'nde “Usta Baykuş” kategorisinde ödül aldı. Araştırma sektörünün Oscar'ları olarak kabul edilen yarışmaya “Komşu Komşu Huu” araştırmasıyla katılan Nutricia Anne Bebek Beslenmesi, Gümüş Ödül’e layık görüldü.

Market içerisinde, raf dışında marka konumunu daha etkili ve görünür kılmaya yönelik yapılan “Komşu Komşu Huu” araştırmasında amaçlarının pazarlama faaliyetlerinin verimliliğini arttırmak olduğuna dikkat çeken Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Direktörü Pelin Aydoğdu; “Bebek beslenmesi ürünlerine ait satış noktalarının, satın alım kararında çok etkili olduğunu biliyoruz. Araştırma sonucunda teşhir alanlarımızın hangi kategorilerle komşuluğunun, nasıl bir etki yarattığını gördük ve stratejimizi buna göre oluşturduk. “Komşu Komşu Huu” araştırmasından elde ettiğimiz iç görüler neticesinde hem teşhir alanlarımızı yeniden konumlandırdık, hem de bu teşhir alanlarında kullanılan malzemeleri ve görselleri anne babalar tarafından daha kolay anlaşılacak şekilde tasarladık.” dedi.

Marketlerde hayata geçirdikleri yeni konumlandırmanın marka algısına büyük katkı sağladığına dikkat çeken Aydoğdu, “Bu çalışma ile kategorideki uzmanlığımızı marketlerdeki teşhir alanlarında daha etkili kullanarak başarılı iş sonuçları elde ettik. Araştırmayı yapmadan önceki dönemde marka bilinirliğinde bilgi kaynağı olarak ‘raflar ve satış noktaları’ diyenlerin oranı %53 civarında iken, gerçekleştirdiğimiz projenin ardından bu oranın %71’e çıktığını gözlemledik. Özellikle ulusal zincirlerde uyguladığımız kategoriye özel raflar ile marka farkındalığını arttırdık.” dedi.
 Yorum Yazın