Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • KALİTEDE ÖNCÜ MESLEK LİSESİNE BÜYÜK ÖDÜL

KALİTEDE ÖNCÜ MESLEK LİSESİNE BÜYÜK ÖDÜL

2 Haziran 2023 , Cuma 12:37
KALİTEDE ÖNCÜ MESLEK LİSESİNE BÜYÜK ÖDÜL

KALİTEDE ÖNCÜ MESLEK LİSESİNE BÜYÜK ÖDÜL

Bursa Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kalder Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Mükemmellik Ödüllerinde en iyi seviye olan Kalite Büyük Ödülü ile ödüllendirildi. Ödül töreni 1 Haziran 2023 tarihinde Almira Otel'de gerçekleştirildi.

EFQM modelinin standartlarına uygun üstün performanslı bir kuruluş olma özelliği gösteren Yıldırım MTAL’e geçen sene Kalder tarafından Başarı Ödülü verilmişti. Kalite yolculuğunda emin adımlarla ilerleyen Yıldırım MTAL ‘gelişimi’ olmazsa olmaz görerek kalite etiketi alan kurumlar arasına girdi.

 

2 YILDA 2 ÖDÜL

Avrupa Kalite Yönetim Vakfı'na bağlı Kalder Bursa Şubesi, Yıldırım MTAL kalite ekibi tarafından hazırlanan 2022 EFQM Modelİ’ne uygun kurum raporuna Büyük Başarı Ödülü verdi. 2021 yılında hazırlanan EFQM modeli raporuna ise Başarı Ödülü gelmişti. Kalder Bursa Şubesi 1998'den bu yana EFQM modelini referans alarak kurumların mükemmellik yolculuğuna destek oluyor. 2022 yılında EFQM modeli; kurumların Avrupa standartlarında yönetim anlayışı, liderlik vasıfları, paydaş ilişkileri, sürdürülebilirlik projeleri ve bütçe edinme-harcama politikaları gibi birçok detayı ele alıyor. EFQM modelinin tüm kriterlerini yerine getiren Yıldırım MTAL Kalder Bursa Şubesi tarafından Kalite Büyük Ödülüne layık görüldü.

‘MÜKEMMEL’ OKUL YILDIRIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

1992 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pazarlama ve Perakende, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Muhasebe ve Finansman, Bilişim Teknolojileri, Radyo ve Televizyon, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler gibi alanları bünyesinde barındırıyor. "Hayata değer katan bireyler yetiştirmeyi" amaç edinen Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa'nın, beyaz yakalı personel istihdamını karşılamasına yardımcı oluyor. Üniversite hedeflerinin yanında Bursa'nın istihdamına katkı sağlaması Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni öne çıkarıyor.

Kurum lideri Ömer Yılmaz “Aldığımız bu ödülü gerçekten çok anlamlı buluyoruz. Kalite yönetimi süreçleri ve iş stratejileri konusunda yaptığımız çalışmaların takdir edilmesi, kurum adına büyük bir başarıdır. Bu ödül, bizim için sadece bir ödül değil, aynı zamanda tüm çalışanlarımızın emeğinin, sabrının ve özverisinin bir ödülüdür. Çünkü kaliteli hizmet sunumu için hep birlikte çalışıyoruz. Aldığımız bu ödül, kalitemize olan bağlılığımızı arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda daha da ileriye gitmek için bir motivasyon kaynağı olacaktır. Kalder Bursa Şubesi tarafından verilen bu ödül, ülkemizin kalite standartlarına uyma hedefimiz doğrultusunda bizi cesaretlendiriyor ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibimizdeki başarıyı da tescilliyor. Sonuç olarak, almış olduğumuz bu ödülün bizim için büyük bir önemi var. Bu ödül, bizim kalite yönetim süreçleri konusundaki çalışmalarımızı takdir etmekle kalmayacak, aynı zamanda bizleri daha yenilikçi, daha güçlü ve daha başarılı bir gelecek için de teşvik edecektir.

Ödül bizim için bir amaç hiçbir zaman olmamıştır. Bizim için kalite bir süreçtir. Varılması kolay olmayan güç rotalardan bir tanesidir. Çünkü “kaliteyi” yakalayan kurumlar bu aşılması kolay olmayan yollardan elbette ki geçmiştir. Yıldırım MTAL de bu yolculuğa başlamış emin adımlarla ilerleyen bir kurumdur. Yıldırım MTAL, EFQM modeli ile tanıştıktan sonra artık yenileşmeyi olmazsa olmaz olarak görür. Eğitimde başarıya ulaşmanın, eğitimde uygulama yapmanın yani eğitimi kaliteli kılmanın yolunu arayan bir kurumdur.“ Dedi.Yorum Yazın