Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • İnternet “Kadınlarımız”la güzel

İnternet “Kadınlarımız”la güzel

4 Mart 2014 , Salı 11:43
İnternet “Kadınlarımız”la güzel
Nexum, internetin ve sosyal medyanın gücünü kullanarak sosyal değerlere sahip çıkma amacıyla hazırladığı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Hazırladığı özel bir video ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
 
Sahip olunan güzelliklerin, özgürlüğün, zerafetin ve gücün kaynağı kadınlara ithaf edilen video çalışma kapsamında Nazım Hikmet’in ‘Kadınlarımız' şiirini Nexum’da çalışan erkekler seslendirdi.
 
Nexum yönetici ortağı Filiz Behrendt, yaşadığımız yüzyılda gelişmişlik göstergeleri ne kadar artarsa artsın kadına ve insana saygı konusunda hala atılması gereken önemli adımların olduğunu vurguladı. Behrendt, hem Türkiye’de hem de yurtdışında projeler geliştiren bir şirket olarak evrensel değerlere sahip çıkmayı en önemli değerleri arasında gördüklerini söyleyerek internetin ve sosyal medyanın gücünü sosyal yaraların kapanması için kullanma fikrinden hareketle 2013 yılında #8martsonsuztweet uygulamasını yaptıklarını, bu yıl Türkçe’nin en büyük ustalarından Nazım Hikmet’in Kadınlarımız şiirini seslendirme projesini gerçekleştirmeye karar verdiklerini belirtti.
 
Videoyu izlemek için lütfen tıklayın
 
Proje künyesi:
Yönetmen                       Abdurrahman Erduran
Prodüksiyon Asistanı   Serkan Küçükuğur
Ses Operatörü              Özgün Çökük
Montaj                             Buğra Doğanöz; Çınar Foto
Proje                               Nexum 

Medya
VİDEO İZLE

Yorum Yazın