Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Instagram, beşinci yaşını Türkiye’de kutladı

Instagram, beşinci yaşını Türkiye’de kutladı

27 Kasım 2015 , Cuma 11:14
Instagram, beşinci yaşını Türkiye’de kutladı
Instagram reklam hizmetlerinin Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 30’dan fazla yeni ülkeyi kapsayacak şekilde genişletilmesini takiben şirketin en eski çalışanlarından Instagram EMEA Bölgesi Marka Geliştirme Yöneticisi Amy Cole Türkiye’ye geldi. Cole, Instagram’ın beşinci yaşını yerel reklam verenler ve Türkiye’deki en ilham verici Instagram fenomenleri ile birlikte kutladı. 
 
Bu önemli dönüm noktası ile ilgili heyecanını dile getiren Amy Cole, ziyareti ile ilgili şunları söyledi: “Bugün dünyada 400 milyon insan dünyayı fotoğraflarla deneyimlemek, ilham almak ve ortak tutkular yoluyla iletişime geçmek için Instagram’ı ziyaret ediyor. İnsanlar artık birbirleriyle imgeler yoluyla iletişime geçmeyi tercih ediyor ve dünyayı bu yolla deneyimliyorlar - ve bu durum Türkiye için de oldukça geçerli. Görsel imgeler yoluyla iletişim hem kendi sesimizi bulmamıza yardımcı oluyor, hem de sektörleri yeniden şekillendiriyor. Bu durum aynı zamanda Instagram’ı, istedikleri kitlelere ulaşmak ve ilham almak isteyen topluluklarla iletişime geçek isteyen Türk işletmeler ve pazarlamacılar için de çok güçlü bir mobil reklam platformu haline getiriyor. Türkiye’deki lansman partnerlerimiz yaptıkları yaratıcı hikâye anlatıcılığı ile şimdiden insanlara ilham vermiş durumdalar ve biz de bundan sonraki süreçte Türkiye’deki markaların topluluğumuza katacağı değerleri görmeyi heyecanla bekliyoruz.” 
 
Platformun yerel pazarda işbirliği yaptığı ilk iş ortakları arasında bulunan P&G, Trendyol&Modagram, Turkcell (bip), Vodafone ve Türk Hava Yolları gibi Türkiye’nin önde gelen markaları şimdiden başarılı ve yenilikçi kampanyalara imza atmış durumdalar. Örneğin İngiltere’deki potansiyel yolcular arasında marka bilinirliği yaratmak için Instagram’ı kullanan Türk Hava Yolları, yaptığı #EpicFood kampanyası ile farklı kültürleri tanımak isteyen gezginlere ilham vermeyi ve dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin tatlarının ağız sulandıran görsellerini kullanarak marka farkındalığı yaratmayı amaçladı. Bir ay süren kampanya sonucunda Türk Hava Yolları, reklam hatırlanırlığında toplamda 28 puan, mesaj çağrışımında 3 puan ve marka farkındalığında 13 puan artış gözlemledi. 
 


Yorum Yazın