Facebook
Twitter
Başa Dön

ING Emeklilik'e yeni CEO

21 Temmuz 2014 , Pazartesi 15:30
ING Emeklilik'e yeni CEO
Frank Eijsink, ING Group'ta üst düzey yöneticilik pozisyonlarında kazandığı on yılı aşkın deneyimin ardından, Temmuz 2014 itibarıyla ING Emeklilik'te CEO olarak görevlendirildi. 
 
Frank Eijsink, Finans ve Risk alanlarında grup genelinde stratejik değişim girişimlerinden sorumlu olduğu Hollanda'daki ING Insurance'ta, Finans Stratejisi Başkanlığı görevini yürütüyordu. Temmuz ayı itibarıyla ING Emeklilik'e katılan Eijsink, CEO’luk görevini, dört yıldır bu sorumluluğu üstlenen Jetse de Vries'ten devraldı. 
 
Eindhoven'da bulunan University of Technology'den Uygulamalı Fizik ve Yönetim Bilimi ile Endüstri Mühendisliği alanlarında çift yüksek lisans derecesine sahip bulunan Eijsink, kariyerine yönetim danışmanlığıyla başladı. 2003 yılında ING'nin Kurumsal Strateji ekibine katılan Eijsink, 2006 - 2008 yılları arasında ING bünyesinde Yeni Pazarlar İş Geliştirme Başkanı olarak görev yaptı ve bu dönemde yenilikçi sigorta ürünlerinin piyasaya sunulmasında önemli katkılarda bulundu.
 
Frank Eijsink, 2008 yılında ING Life Lüksemburg'un CEO'su olarak atandı. Bu görevin ardından, 2012 yılında ING Avrasya'nın Solvency II Global Program Yöneticisi olarak Hollanda'ya döndü ve Solvency II Programının yönetilmesinden sorumlu oldu. 
 
Frank Eijsink, uzun yıllara dayanan kapsamlı bilgi birikimiyle ING Emeklilik’in önümüzdeki yıllara yönelik stratejik gündemini belirleyecek. Eijsink ayrıca, Orta Avrupa Liderlik Ekibinin (CELT) de bir üyesi olacak.
 
Dört çocuk sahibi olan Frank Eijsink, Hollanda vatandaşı ve Felemenkçenin yanı sıra İngilizce, Fransızca ve İtalyanca biliyor.
 


Yorum Yazın