Facebook
Twitter
Başa Dön

IAB Türkiye dernekleşti!

26 Temmuz 2011 , Salı 13:42
IAB Türkiye dernekleşti!

IAB Türkiye'nin Mayıs ayında gerçekleştirdiği Genel Kurul toplantısı sonucunda alınan kararla dernekleşme çalışmaları başlamıştı. Dernekleşme çalışmalarının 21 Temmuz'da son bulan IAB Türkiye, dijital endüstri reklam ve pazarlama alanlarında ortak standartların geliştirilmesi ve dijital reklamcılığın güçlendirilmesini hedefliyor. Dernek bünyesinde dijital ajanslar, reklamverenler ve yayıncılar birlikte yer alıyor.

33 ülkede faaliyet gösteren IAB tüm dünyada interaktif reklamcılığın gelişmesi, reklam yatırımlarından daha fazla pay alması için çalışuyor. Dernek her ay internet üzerinden ölçümlemeler yaparak edindiği bilgileri kamuoyu ile paylaşıyor.

Reklamverenler Derneği ve IAB Türkiye Başkanı Ahmet Pura konu hakkında açıklama yaparak şunları söyledi; "2013 yılına kadar en hızlı büyüyecek mecra olan İnternet, en değerli ikinci iletişim kanalı konumuna gelecek. Tahminler, 2011'de dünya toplam reklam sektörü %4.1 büyürken, İnternet'in %14.4 büyüyeceği yönünde. Türkiye'nin dünya ortalamalarının üstünde bir performans sergilemesi hepimizin ortak arzusu. Sekötrün geleceğini belirlemede önemli görevler üsteleneceğine inandığımız IAB Türkiye Derneği'nin kuruluşunun sektörümüze hayırlı olmasını dileriz".Yorum Yazın