Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Hayal Edin Gerçekleştirelim’in dördüncü dönemine rekor başvuru

Hayal Edin Gerçekleştirelim’in dördüncü dönemine rekor başvuru

17 Mart 2017 , Cuma 09:21
Hayal Edin Gerçekleştirelim’in dördüncü dönemine rekor başvuru

Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği “Hayal Edin Gerçekleştirelim” üniversiteliler arası sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının dördüncü döneminin başvuru süreci üniversitelilerin yoğun ilgisi ile tamamlandı.

Yeni dönem başvurularında rekor başvuru sayısına ulaşan yarışmaya 2 bini aşkın proje başvurdu. Türkiye genelindeki 156 farklı üniversitede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören 1.458 öğrencinin Çevre, Eğitim, Findeks Finansal Okuryazarlık, Kültür-Sanat, Sağlık & Spor ve Toplumsal kategorilerinde başvurduğu yarışmaya 2.080 proje başvurusu alındı. Geçtiğimiz yıla kıyasla yarışmaya başvuran proje sayısında yüzde 126 artış gerçekleşti.

Sonuçlar 27 Nisan’da açıklanacak
Üniversite öğrencilerinin bireysel ya da grup olarak katıldığı sosyal sorumluluk yarışmasında, en yüksek puanı alarak büyük ödülün sahibi olan projeye 10.000 TL para ödülü ya da yurt dışı eğitim fırsatı verilecek. Kategorilerde ilk beşe kalan projeler Hayal Edin Gerçekleştirelim web sitesi üzerinden sosyal medya oylamasına sunulacak ve 5.000 TL’lik Sosyal Medya Ödülü’nün sahibi halkın oyları ile belirlenecek. Aynı zamanda yarışmada her kategorinin birincisi 5.000 TL, ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü 2.000 TL, dördüncüsü 1.000 TL ve beşincisi 500 TL ödülün sahibi olurken tüm kategorilerde ilk üçe giren öğrencilere Kredi Kayıt Bürosu’nda staj imkânı sunulacak. Aralarında İbrahim Betil, Fügen Toksü, Yasemin Salih, Fatoş Karahasan, Cem Seymen, Özlem Denizmen, Can Yılmaz ve Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz’in bulunduğu seçkin jüri üyeleri tarafından projelerin değerlendirileceği yarışmanın kazananları 27 Nisan’da düzenlenecek ödül töreniyle ödüllerine kavuşacak.
 Yorum Yazın