Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Gtech teknoloji ihraç ediyor

Gtech teknoloji ihraç ediyor

26 Mart 2024 , Salı 17:26
Gtech teknoloji ihraç ediyor

GTECH AFRİKA’YA TEKNOLOJİ İHRAÇ EDİYOR

Finansal Teknolojiler ve Analitik alanında Türkiye’nin lider teknoloji şirketi olan GTech, Doğu Afrika’daki şirketlerin dijital dönüşümlerini hızlandırmak amacıyla Etiyopya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Alta Computec ile stratejik iş birliği yaptı.

Bankacılık başta olmak üzere farklı sektörlerdeki deneyimini, global teknolojik gelişmelerle birleştirerek kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunan GTech; gerçekleştirdiği önemli iş ortaklığı ile Doğu Afrika Bölgesindeki kurumların dijital dönüşüm yolculuklarına rehberlik edecek. GTech’in iş ortaklığı yaptığı, Etiyopya’nın ve Doğu Afrika’nın teknoloji alanındaki önemli oyuncularından biri olan Alta Computec; bölgedeki güçlü pazar deneyimi ile Doğu Afrika’daki müşterilerin GTech’in geliştirdiği yazılım ve çözümleri kullanmalarına katkı sağlayacak.

Ana bankacılık, tüketici finansman, dijital bankacılık, açık bankacılık ve kredi skorlama ürünleri ile dijital bankaların yanı sıra altyapısını modernleştirmek isteyen tüm bankaların değişimine uçtan uca yön veren GTech; güçlü bankacılık altyapısı olan Türkiye ve Orta Doğu Bölgesinde elde ettiği deneyimini Doğu Afrika Bölgesine taşıyacak. İngiltere, Avrupa, Körfez Bölgesi, Orta ve Güney Asya’dan sonra Doğu Afrika’da da hizmet sunacakları için çok mutlu olduklarını belirten GTech’in Yönetici Ortağı Gürhan Taşkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dijital dönüşümün iş dünyasında kaçınılmaz hale gelmesiyle birlikte, GTech olarak müşterilerimizin teknolojik ihtiyaçlarını karşılamak ve rekabet avantajı elde etmelerini sağlamak adına %100 yerli ürün ve çözümlerimizi geliştirdik. 24 yıldır Türkiye’nin lider bankaları ve şirketlerine sunduğumuz çözümlerle, verimliliklerini artırmalarına, daha hızlı karar alabilmelerine ve sürekli değişen koşullara hızlı adapte olabilmelerine olanak tanıyoruz. Türkiye bankacılık sektöründe güçlü bir deneyime sahip. GTech olarak bu deneyimi Doğu Afrika’ya taşıyarak hem finansal kuruluşların ve hem de diğer sektördeki kurumların dijital dönüşüm süreçlerinde rol almak bizim için heyecan verici bir fırsat. Alta Computec’in bölgedeki deneyimi ile Türkiye'deki birikimimizi ve başarılarımızı Etiyopya'ya aktarıp, Etiyopya ve Doğu Afrika’nın teknolojik altyapısını güçlendirecek ve kurumların rekabet avantajlarını artıracak çözümler sunacağız.”

Bankacılık, eğitim, sağlık, kamu kuruluşları vb. çeşitli sektörlere ve küresel şirketlere uçtan uca BT çözümleri sunan Alta Computec'in Genel Müdürü Ato Cherinet Gebregiorgis, GTech ile yaptıkları iş birliğinin, teknolojik zorlukları aşmaya ve kârlılıklarını artırmaya çalışan kurumlar için büyük bir fırsat olduğunu belirterek; “İki şirket arasındaki stratejik iş birliği, teknolojimizin tüm kullanıcılarının iş operasyonlarının geliştirilmesine ve Etiyopya'nın dijital dönüşümüne büyük ölçüde katkıda bulunacağına inanıyorum.” dedi.

 

GTech Etiyopya’da Alta Computec ile Lansman Düzenledi

GTech; geçtiğimiz hafta Etiyopya’da gerçekleştirdiği lansman toplantısında 30 firmadan 70 kişiyi ağırladı. Etiyopya’nın en büyük finans kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin katılım sağladığı toplantıda GTech, yeni nesil teknolojiler ve yapay zekânın finans sektöründeki uygulamaları üzerine katılımcıları bilgilendirdi. Toplantıda Symphony Banking ürün ailesini ve veri teknolojilerindeki hizmetlerini de tanıtan GTech; 24 yıldır finans sektöründe hayata geçirdiği başarılı projelerini paylaştı. Lansmana gösterilen yoğun ilgiden son derece memnun olduklarını belirten Gürhan Taşkaya; “Etiyopya stratejik konumu ve hızlı büyüyen ekonomisiyle oldukça önemli bir ülke. Toplantımızda Etiyopya pazarının ihtiyaçlarını değerlendirmek, katılımcı kurumlarla fikir alışverişi yapmak son derece keyifliydi. Önümüzdeki dönemde GTech olarak %100 yerli ürün ve çözümlerimizi Alta Computec’in iş birliği ile Etiyopya’daki finans kuruluşlarına rekabet avantajı sağlayacak olmanın heyecanı içindeyiz.” dedi.Yorum Yazın