Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Gönüllüler için Mentorluk Rehberi

Gönüllüler için Mentorluk Rehberi

6 Aralık 2019 , Cuma 10:15
Gönüllüler için Mentorluk Rehberi

Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği (EMCC) ve Türkiye’deki tek çeşitlilik ve kapsayıcılık danışmanlığı Headline’nın birlikte hazırladığı Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi emccturkey.org ve headline.ist adreslerinde, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nden itibaren yayınlanıyor.

Birleşmiş Milletler bu yılın Dünya Gönüllüler Günü temasını ‘‘Kapsayıcı Bir Gelecek İçin Gönüllülük’’ olarak belirledi ve sürdürülebilir kalkınma için küresel amaçların 10.’su olan Eşitsizliklerin Azaltılması’na dikkat çekti. Küresel amaçların vaat ettiği dönüşüme ulaşmanın insanları güçlendirmeye, kapsayıcılığa ve eşitliğe bağlı olduğu vurgulandı.

Bilgisini ve deneyimini paylaşan, insanların gelişimine katkıda bulunan, ilham veren, üstelik bunu gönüllü bir şekilde herhangi bir ücret beklemeden yapan mentorların eşitsizliklerin azaltılması ve kapsayıcı bir gelecekte önemli bir rolü bulunuyor. Rehber, gönülllü mentorların işlerini daha etkili ve verimli yapmalarını ve ihtiyaç duyacakları temel mentorluk bilgilerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor.

Rehberi Headline Kurucusu ve çalışan gönüllülüğünde dünyanın önde gelen global girişimlerinden IMPACT2030’un Bölgesel Sesi Arzu Pınar Demirel ile Coaching&Leading Academy Kurucusu Nuray Tamer birlikte hazırladılar. EMCC Türkiye Başkanı Evrim Yerli ve EMCC Mentorluk ve Çalışma Grubu Lideri Demet Uyar da rehbere katkıda bulundular.

 Yorum Yazın