Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Global Compact Türkiye 5. Olağan Genel Kurul'unu gerçekleştirdi

Global Compact Türkiye 5. Olağan Genel Kurul'unu gerçekleştirdi

13 Nisan 2017 , Perşembe 16:04
Global Compact Türkiye 5. Olağan Genel Kurul'unu gerçekleştirdi

Global Compact Türkiye 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı 6 Nisan 2017 Perşembe günü Koç Holding Nakkaştepe Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. İmzacıların yoğun katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul’un açılış konuşması Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin tarafından gerçekleştirildi.

Mustafa Seçkin konuşmasında, sürdürülebilir kalkınma alanında yaşanan dünyadaki gelişmeleri paylaştı.
İş dünyasında da SHK’leri anlamaya ve sorumlu davranmaya yönelik bilincin gitgide arttığını söyleyen Seçkin, şöyle devam etti: “İş dünyası şunun farkında: sorumlu davranmak öncelik değil artık gereklilik. İklim değişikliğinden, su kıtlığına, eşitsizliklerden yoksullukla mücadeleye kadar birçok sorun çözülmeyi bekliyor. Sorunların varlığı, fırsatların varlığını işaret ediyor. Bunu en iyi değerlendirebilecek kesim ise ürün, hizmet ve operasyonları ile iş dünyası… ”

CEO’larımızda zor olanı seçmeleri ve uzun dönemli düşünmelerini gerektiren yeni bir liderlik anlayışı geliştiğini söyleyen Şeçkin “Yaşamak istediğimiz dünya için şirketleri ve paydaşları harekete geçirmek”

Mustafa Seçkin konuşmasında 2016 ve 2017 yılında bugüne kadar yapılan faaliyetleri işbirliği yapılan kuruluşlara söz vererek aktardı.  Toplantıda, Global Compact Türkiye bünyesinde faaliyet gösteren Çalışma Gruplarının Başkanları da söz alarak çalışmaları ve 2017 – 2018 dönemi programları hakkında bilgi verdiler.
 Yorum Yazın