Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Gillette’in Rio 2016 Olimpiyat Oyunları temalı yeni reklamı yayında

Gillette’in Rio 2016 Olimpiyat Oyunları temalı yeni reklamı yayında

14 Temmuz 2016 , Perşembe 14:00
Gillette’in Rio 2016 Olimpiyat Oyunları temalı yeni reklamı yayında
Erkek bakımının lider markası Gillette, Rio’da gerçekleşecek 2016 Yaz Olimpiyatları’na bir aydan az bir süre kalmışken Perfect Isn’t Pretty adlı yeni reklam filmini Youtube’da paylaştı. Olimpiyat oyunlarına hazırlanan sporcuların antrenmanlarda yaşadığı zorlu serüveni konu alan Gillette’in reklam filminde, Brezilyalı futbolcu Neymar Jr., Amerikalı dekatlon atleti Ashton Eaton, Çinli serbest stil yüzücüsü Ning Zetao ve İngiltereli bisiklet sürücüsü Andy Tennant rol aldı. Perfect Isn’t Pretty adlı film, atletlerin antrenman süreçleri boyunca karşılaştıkları zorlu yolculuğa; atletlerin yaşadıkları güçlükleri, çoğunlukla göz ardı edilen gündelik zorluklarını ve başarıya ulaşmak için sergiledikleri fedakarlıkları göstererek ışık tutuyor. Sporcuların zorlandıkları aşamaları, hissettikleri fiziksel acıları ve bazen sevdiklerine yansıyan stresli anları yansıtan film sayesinde Gillette ‘mükemmelliğe giden yolun aslında sevimli değil sert bir yüzü’ olduğunu gösteriyor.
 
Reklam filminde rol alan sporculardan Neymar Jr; “Antrenmanlarda olabildiğince kusursuz olmak, yaptığımız sporda mükemmele ulaşmak için tam ve kesin bir kararlılığa sahip olmamız gerekiyor. İnsanların bu durumu bir bakışta anlamasının kolay olmadığını düşünüyorum. Rio Olimpiyat Oyunları’ndaki hedeflerimize ulaşmak için biz sporcular, her gün antrenmanlarda yeteneklerimizi daha çok zorluyoruz. Gillette’in, Olimpiyat Oyunlarına giden yolculuğun zorlu yönlerini ön plana çıkarmak için bir proje gerçekleştirmesi mükemmel! Gillette, yolculuğun sadece gösterişli yönünü değil dünya sporlarındaki en büyük sahneye ulaşabilmek için nasıl fedakarlıklar yapılması gerektiğini de göstermek istiyor. Olimpik oyunlara yaklaşırken sahne arkasında nelerin gerçekleştiğini gösteren bir proje içinde yer almaktan dolayı onur duyuyorum.” sözleriyle başarının arkasındaki zorlukları dile getiriyor.
 
Reklam Filminin Müziğinde Sia İmzası Var
Reklam filmi için ödüllü şarkıcı ve söz yazarı Sia ile çalışan Gillette, sanatçıdan Unstoppable parçasına Perfect Isn’t Pretty görüşünü yansıtan yepyeni bir remix hazırlamasını istedi. Sia’nın yanı sıra dünyanın en ünlü üç müzisyeni de Gillette’in reklam filmi müziği için stüdyoya girdi. Rio’da gerçekleşecek Olimpiyat oyunlarının tanıtımı için hazırlanan en iddialı çalışmalardan biri olan reklam filminin müziğine Ariel Rechtshaid, Pusha T ve Olodum da katkıda bulundu.
 
Yapımcılığını Grammy ödüllü Ariel Rechtshaid üstlendiği şarkıda, özgün rap ikilisi Clipse’in kurucu üyelerinden Pusha T, Gillette’in kampanyasından yola çıkarak şarkıya orijinal rap sözleri yazdı. Pusha T’nin vokal de yaptığı şarkıdaki enstrümanlar Rechtshaid tarafından çalınırken, bir Brezilya sokak grubu olan Olodum ise perküsyonlarıyla eşlik ederek parçaya Brezilya’nın özgün ritimlerini taşıdı. 
 
Ödüllü şarkıcı ve söz yazarı Sia yapılan çalışma için şunları söyledi; “Unstoppable üzerinde çalışırken bir spor marşı hazırlamak, büyük maçlardan önce oyuncuları motive etmek için çalınan türden bir şarkı yazmak istedim. Gillette’in 2016 Rio Olimpiyatlarını ithafen yapılan Perfect Isn’t Pretty kampanyası hakkında daha fazla bilgi edinince bu işbirliğinin çok doğru olacağını ve reklam filminin bu yeni remix’i sunmak için mükemmel bir yer olduğunu düşündüm.”
 
Kampanya üzerine konuşan Gillette Global Marka Direktörü Francesco Tortora bir sporcunun olimpiyatlara gidiş yolculuğunun özünü şu şekilde aktarıyor: “Reklam filmimiz ve müziğimiz, önümüzdeki yol ne kadar zorlu olursa olsun mükemmeli aramaya her zaman devam etmemiz için bize ilham veriyor. Sporcuların Olimpiyat oyunlarına, bizim ise dünyanın en hassas tıraş bıçaklarına ulaşmamız için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor.” 
 
Her gün 800 milyondan fazla erkeğe en iyi tıraş deneyimi sunan ve bir yüzyıldan fazla süredir bunu başarıyla gerçekleştiren Gillette, yeni reklam filmiyle Perfect Isn’t Pretty anlayışını kusursuz bir şekilde sporseverlere sunuyor. 
 
 
 


Yorum Yazın