Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması'na rekor katılım

Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması'na rekor katılım

30 Aralık 2020 , Çarşamba 13:00
Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması'na rekor katılım

Gençleri sektörle buluşturan Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması sonuçlandı. Bu yıl 3’üncü kez düzenlenen yarışma, İş Bankası Maximum Genç sponsorluğunda gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllarda göre rekor sayıda katılım olan yarışmanın kazanları online olarak açıklandı.
Yarışmanın finalinde, 13 kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu 5 ekip, kısa listeye kaldı. Kısa listeye kalan ekiplerin hepsi, 21 Aralık Pazartesi günü jüri üyelerine sunumlar yaptılar, ardından jüri, oylarını verip kazanan ilk üçü belirledi.

Birincilik ödülü Ankara’ya gitti
Buna göre; Çankaya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri; Olga Güngör ve Hüseyin Görür Kristal Elma alan birinci ekip, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü öğrencileri; Mehmet Can Çiftçi ve Aslı Coşar Gümüş Ödül alan ekip, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri; Erencan Bektaş ve Selenay Bozdağ ise Bronz Ödül alan ekip oldular.
Birincilik Ödülünü alan ekibin üyelerine, İş Bankası tarafından elektrikli scooter ve VMLYR Ajans’ta 1 aylık staj ödülü verildi. Ayrıca ödül alan tüm katılımcılar, Kristal Elma heykelciği ile ödüllendirildi.

Kimler destek veriyor?
31 yıllık geçmişiyle ülkemizdeki en köklü ve önemli yaratıcılık yarışması olan Kristal Elma’nın üniversite öğrencileri için düzenlenen versiyonu Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması; Reklamcılar Derneği (RD) öncülüğünde, Reklamcılık Mesleki Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (RV) tarafından düzenleniyor. Yarışmayı, Ankara Reklamcılar Derneği ve İzmir Reklamcılar Derneği destekliyor.

Projelerde aranan temel kriter; özgünlük oldu
Akademi ile sektörün bağını güçlendirmeyi amaçlayan Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması’na Türkiye’de veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde lisans öğrenimi gören 3. ve 4. sınıf öğrencileri bölüm fark etmeksizin online başvurdu. Ekipler, aynı veya farklı okullardan bir araya gelen ikişer kişilik gruplardan oluştu. Öğrencilerin hazırladıkları projelerde aranan temel kriter;  özgünlük oldu.

Jüri projeleri 3 kritere göre değerlendirdi
Genç Kristal projelerini değerlendirmek için Puck Global Ajans Başkanı ve Kreatif Direktörü Haluk Erkmen başkanlığında bir araya gelen jüride; 7 reklamcı, 1 reklamveren 2 akademisyen, Reklamcılık Mesleki Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömür Kula Çapan ve İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama İletişimi Birim Müdürü Seçil Ünlüsoy Taşarkan yer aldı. Jüri değerlendirmelerini yaparken özgün yaratıcılık, iç görü ve mecranın etkin kullanımı konularını dikkate aldı.

 Yorum Yazın