Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Facebook'ta ilk şube açan banka hangisi?

Facebook'ta ilk şube açan banka hangisi?

25 Ocak 2012 , Çarşamba 09:09
Facebook'ta ilk şube açan banka hangisi?

Facebook üzerinde bankacılık hizmetleri başlatan Denizbank, bu yönüyle dünyada bir ilke imzasını attı. Facebook'ta hesabı olan müşteriler 7/24 para transferi yapabiliyor, kredi kartı, mevduat ve kredi hesaplarını görüntüleyerek günlük ajandalarını yönetebiliyor.

Denizbank, yeni uygulamasını Çırağan Otel'de gerçekleştirdiği basın toplantısı ile duyurdu. Toplantıya DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman'ın yanı sıra DenizBank’ın reklam yüzleri Erdal Özyağcılar, Beyazıt Öztürk ve Sedef Avcı da katıldı.
 
DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, toplantıda yaptığı konuşmada banka olarak internette ve sosyal medyada Türkiye’yi yepyeni uygulamalarla tanıştırmaya devam edeceklerini belirtti. Ateş, Facebook’ta açtıkları “DenizBank Şubesi” ile ilgili olarak şunları söyledi:

"DenizBank olarak teknolojiyi yakından takip ediyor, yenilikçi uygulamalarımızla sektörümüzde ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bankamız dijital platformlarda önemli yatırımlara imza attı. Hızlı ve kolay ürün başvuru süreçleri sunduğumuz web sitemizi hayata geçirirken aynı zamanda bu süreçlerimizi sosyal medya platformlarına entegre ettik. Dünya nüfusu 7 milyara yaklaşırken, facebook kullanıcılarının sayısı ise 785 milyonu aştı. Türkiye ise 31 milyon kullanıcı sayısı ile facebook’u en çok seven ülkeler arasında yer alıyor. Bu kadar benimsediğimiz bir alanda bankacılık kavramını dünyada ilk kez hayata geçirmekten dolayı gurur duyuyoruz. Facebook kullanan müşterilerimizin, günlük bankacılık işlemlerini vakit geçirmekten hoşlandıkları ortamdan ayrılmadan yapabilmelerini sağlayan ilk platform olması sebebiyle yeni uygulamamızın yoğun ilgi göreceğine inanıyoruz."
 
DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ise bu yeni bankacılık platformunun kullanıcılarına mevduattan kredi kartına kadar birçok bilgiyi görme imkanı getirdiğine dikkat çekti. Ertürk, "Dünya’da Facebook’tan Para Transferi yapılabilen bu hizmeti yalnızca DenizBank veriyor. Facebook gibi çok önemli bir kitleyi barındıran platforma, uzman olduğumuz ’Bankacılık’ konseptimizi taşımak, üzerinde önemle durduğumuz bir düşünceydi. Facebook’a özel tasarlanmış sayfamızda ürünlerimizin ve kampanyalarımızın kolaylıkla takip edilmesini sağlıyoruz. Takipçilerimiz, hesaplama araçlarımızı kullanıp hızlı başvuru alanlarından ürün başvurularını yapabiliyor; “Ajanda” uygulamasıyla günlük işlerini yönetebiliyor ve Taraftar Yap uygulaması ile ülkemizin önde gelen futbol kulüplerinin taraftarlarına yakınlarının, sevdiklerinin resimlerini istedikleri kulübün renkleriyle giydirip Facebook ortamında paylaşabiliyor.

DenizBank’ın hizmetleri bu kadarla da sınırlı kalmayacak, çok yakında kullanıcılar bu platformu kullanarak fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme, döviz ve fon alım satımı gibi işlemler de yapabilecekler. ‘Önce Müşteri’ uygulamasıyla Facebook bize ayrıca bankamızı takip etmeye gönüllü olmuş, fikirlerini, öneri ve şikâyetini paylaşan takipçilerimize kendimizi anlatmak ve onları dinleme fırsatı sağlıyor" diye konuştu. DenizBank olarak yeniliklerinin bunlarla sınırlı olmadığına değinen Ertürk, sözlerine şöyle devam etti;

"Sosyal medya platformlarını artık hayatımızın ayrılmaz parçası haline gelen Mobil uygulamalar ile entegre ettik ve para transferlerinde banka müşterisi olma, saat ve yer sınırlamalarını ortadan kaldırdık. Müşterilerimiz facebook hesaplarından bankamız müşterisi olsun olmasın, istedikleri kişinin cep telefonlarına 7/24 para gönderebilir, gönderiyi alan kişiler de istedikleri DenizBank ATM’sinden parayı çekebilir ya da yine hiçbir sınırlama olmadan cep telefonları aracılığı ile para transferi yapabilirler. Bu imkân tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Bu fırsattan yararlanmak için herhangi bir akıllı telefon sahibi olmak ve “Cep Param” uygulamasını indirmek yeterli. Mobil Bankacılık uygulamaları kapsamında NFC teknolojisi ile kredi kartı işlemlerinin mobil telefon üzerinden yapılmasını da sağlıyoruz."
 
DenizBank Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, toplantıda yaptığı konuşmada güvenlikle ilgili her konuda tam anlamıyla hazır olduklarını söyledi. Bankanın Facebook’taki şubesinin girişinde OTP (Tek Kullanımlık Şifre) uygulaması bulunduğunu belirten Duman, bu nedenle kullanıcının Facebook bilgileri ele geçirilmiş olsa bile OTP Şifresi olmadan uygulamaya giriş yapılamadığını ifade ediyor.

Müşterinin DenizBank’ın yeni hizmeti kullanması için öncelikle www.denizbank.com üzerinden internet bankacılığına giriş yaparak bir defaya mahsus kısa bir tanımlama yaparak kullanımını aktive etmesi gerekiyor. Kullanıcı Facebook şifresi ile kendi Facebook hesabına giriş yaparak DenizBank Şubesine ulaşabiliyor. Müşteri sisteme her giriş yapmak istediğinde, banka sisteminde tanımlı telefonuna SMS şifresi gönderiliyor ve kullanıcı bu SMS Şifresiyle giriş yapıyor.

Facebook kullanan DenizBank müşterileri aynı zamanda sitedeki “Önce Müşteri” uygulamasıyla Banka’yla sürekli bir iletişim sağlama şansına sahip oluyor.Yorum Yazın