Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Facebook'da görüntülü konuşma dönemi başladı

Facebook'da görüntülü konuşma dönemi başladı

7 Temmuz 2011 , Perşembe 13:35
Facebook'da görüntülü konuşma dönemi başladı

Facebook Video Araması (Video Calling) ve Grup Sohbeti (Group Chat) özellikleriyle kullanıcılarına farklılıklar sunmaya devam ediyor. Facebook blog sayfasında yeni özelliklerinin çalışmaya başladığını duyurdu.

Skype işbirliği ile geliştirilen video araması, kullanıcıların sohbet penceresinin hemen üzerinde "video araması başlat (video call) bölümüne tıklamasıyla gerçekleşecek. Bu programı çalıştırmaları için Facebook kullanıcıları farklı program yüklemesi gerekmeyecek. Kullanıcının aradığı kişi karşılık vermiyorsa, aramayı yapan Facebook kullanıcısı karşı tarafa görüntülü mesaj bırakabiliyor.

Şu an denemesi gerçekleştirilen video arama özelliği 70'den fazla dilde hazırlandı.

Facebook ayrıca "grup sohbeti" yeni özelliği ile kullanıcıların aynı anda birden fazla arkadaşıyla yazışmasını sağlıyor.

Sohbet bölümüne yeni tasarım yapan Facebook, kullanıcıların en çok mesajlaştığı kişileri Facebook sayfalarında her an görebilecekleri kenar çubuğu düzenledi. Kullanıcılar bu çubukla kişilere Facebook'da online veya offline olsun, mesaj gönderebilme özelliğine sahip.  Uygulama, aynı zamanda, mesaj gönderilen kişiye kendi tercih ettiği yolla (MMS, e-posta vb) mesajlarını alma imkanı veriyor.Yorum Yazın