Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Facebook Türkiye'de takım kuruyor...

Facebook Türkiye'de takım kuruyor...

12 Aralık 2011 , Pazartesi 09:27
Facebook Türkiye'de takım kuruyor...

Facebook Küresel Platform Ortaklıkları Direktörü Ethan Beard, Türkiye'nin kendileri için çok önemli bir ülke olduğunu belirtti.

Beard; "Henüz ofis kurma düşüncemiz yok ama Türkiye'de bir takım yaratıyoruz. Türkiye'ye odaklanacak bu takımla, kullanıcılara ve iş ortaklarına daha yakın olmak istiyoruz. Trafiğin dörtte üçü ABD dışından geliyor. Daha önce bu bölgede temsilciliğimiz yoktu. Artık temsilciliğimiz var. Asya ve Avrupa'da büyümeye devam edeceğiz. Büyüme hızlı olduğu için akıllı genişleme stratejisi izliyoruz. Şu anda Türkiye'de takım kurmakla yetiniyoruz" dedi.

Hürriyet'in haberine göre Beard, ABD dışındaki ilk geliştiriciler toplantısını İstanbul'da düzenleyerek Türkiye'ye verdikleri önemi gösterdiklerini ifade etti. Beard sözlerine şöyle devam etti; "Burada bu alanda büyük bir topluluk olduğunu gördük. Sosyal medya çok popüler, en çok ilgi oyunlara. Sosyal medyada elektronik ticaret de geliyor. Arkadaş tavsiyeleri alışverişi Facebook sağlıyor. Bu dönemde elektronik ticaret önemli bir nokta olacak. Bizimki açık platform. Bu nedenle herkes bir şeyler geliştirebilir. Milyonlarca web sitesi bizim teknolojimize entegre olabilir. Herkesin işine yarayacak bir aracımız var."

Türkler Facebook alışkanlıklarından bahseden Beard; "Daha çok oyunlar ilgi görüyor. Video paylaşımı ve diğer konular oyunları takip ediyor. İnsanlar irtibatta kalmayı seviyor. O nedenle Facebook her yerde kullanılıyor. Ethan Beard, sözlerine şöyle devam etti; “Biz kendi kullanıcımıza odaklanıyoruz. Onlara en iyi ürünü teklif ediyoruz. Kullanıcı olarak daha fazla zaman harcıyoruz. Sosyal medyada etkileşim ve paylaşım için olanakları artırıyoruz. ‘Beğen’ butonu eklenmesi bile paylaşımları iki katına çıkardı. Yeni kelimelerle bunu artıracağız. Biz kesinlikle üyelerimize iyi ve onların sevdiği hizmetleri vermeye çalışıyoruz. Kullanımı çok kolay bir platform sunuyoruz. Bütün siteler sosyal medyayı da kapsayacak. Daha pek çok gelişmenin başındayız.”Yorum Yazın