Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Facebook hayran sayfaları hızla üye kaybediyor...

Facebook hayran sayfaları hızla üye kaybediyor...

28 Eylül 2012 , Cuma 10:11
Facebook hayran sayfaları hızla üye kaybediyor...

 

Facebook, geçtiğimiz ay açıkladığı, sosyal medya ağının daha entegre hale getirilmesi çalışmaları kapsamında sahte hesapların silinmeye başlandığını belirtti.
 
Facebook sayfalarındaki 'beğenen' sayısında aniden yaşanan değişim, birçok şirket ve ünlünün sayfalarındaki abone sayılarının da bir anda azalmasına neden oldu. En büyük düşüşlerden bir tanesini, Facebook’un sosyal medya oyun ortağı Zynga’nın Texas HoldEm Poker oyununun fan sayfası yaşadı. Oyunun sayfasını beğenenlerin sayısı bir güne 96 bin kişi azaldı.
 
Facebook, sahte hesapların silindiğini, profil duvarlarındaki beğenilerin bir kısmının kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklandığını, bazı hesapların belli amaçlar için birçok kişi tarafından yürütüldüğünü ve bu durumlara karşı harekete geçildiğini belirtti
 
Şirketten yapılan açıklamada, “Ortalama olarak her sayfadaki beğenilerin yüzde 1’ine yakın kısmı silinecek” ifadesi kullanıldı. Söz konusu işlemin gerçekleştirildiği operasyona, “Operation Unlike-Beğenmeme Operasyonu” adı verildi.
 
DÜŞÜŞLER YÜZDEYE KÜÇÜK YANSIDI
 
Zynga’nın Texas HoldEm Poker oyunu 96 bin üyesini kaybetmesine rağmen, 63 milyon üyeli sayfanın kaybı yüzde 0.15 oldu. South Park, Justin Bieber, Lionel Messi gibi ünlü yapım ve kişilerin sayfalarında da beş haneli düşüşler yaşandı ancak kayıpları yüzde 0.03 civarında gerçekleşti.
 
Öte yandan, üye sayısı 10 binlerde gezinen ancak sahte üyeleri dört bin civarında olan birçok sayfada mevcut. TechCrunch, buradan yola çıkarak, 10 bin üyesi olan bir sayfanın paylaştığı bir bildirimin iki bin kişiye ulaşması halinde, bu rakamın gerçek üyelerin yarısına işaret ediyor olabileceğini belirtti.
 
Kaynak
ntvmsnbc.com


Yorum Yazın