Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Emine Kurt Danone Türkiye Ülke İK Direktörü oldu

Emine Kurt Danone Türkiye Ülke İK Direktörü oldu

11 Ekim 2018 , Perşembe 16:33
Emine Kurt Danone Türkiye Ülke İK Direktörü oldu

Danone ailesine 2006 yılında katılan Emine Kurt, 1 Eylül itibariyle Nutricia Medikal Beslenme Türkiye HUB İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine ek olarak, Danone Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı.

Nutricia Medikal Beslenme Türkiye HUB İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmakta olan Emine Kurt, 1 Eylül itibariyle mevcut görevine ek olarak Danone Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne atandı. Bu yeni görevinde Kurt, Danone’nin Türkiye’de faaliyet gösteren sütlü ürünler, su, anne bebek beslenmesi ve medikal beslenme şirketlerinin yetenek yönetimi, işe alım ve işveren markası yönetimi, Danone Akademi, ücret ve yan haklar alanlarındaki strateji ve uygulamalarından sorumlu olacak.

1990 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun olan Emine Kurt, yüksek lisansını yine aynı üniversitede Çalışma Ekonomisi alanında tamamladı. Kariyerine Yapı Merkezi Şirketler Grubu’nda İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. 1994-2002 yılları arasında yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli firmalara yeniden yapılanma, değişim yönetimi konularında danışmanlık yaptı. Daha sonra Abdi İbrahim İlaç’ta Organizasyonel Gelişim ve Eğitim müdürlükleri görevini üstlendi2006 yılında Danone ailesine Anne Bebek Beslenmesi ve Medikal Beslenmeden sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak katılan Kurt, 2010 yılından bu yana Nutricia Medikal Beslenme Türkiye HUB İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütüyordu. Gestalt ACC koç unvanı taşıyan Emine Kurt, çeşitli dernek ve kuruluşlara da mentorluk ve koçluk desteği de vermektedir.Yorum Yazın