Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Dünyaca ünlü fotoğrafçılar "Türkiye'de Zaman"da buluştu

Dünyaca ünlü fotoğrafçılar "Türkiye'de Zaman"da buluştu

1 Kasım 2011 , Salı 14:35
Dünyaca ünlü fotoğrafçılar "Türkiye'de Zaman"da buluştu

Zaman Gazetesi'nin 25. kuruluş yıldönümü kapsamında, dünyaca ünlü 25 fotoğrafçı "Türkiye'de Zaman" konulu proje ile Türkiye'yi fotoğrafladı. Fotoğraflar 15 Kasım - 15 Aralık arasındaTaksim Meydanı, Galatasaray Meydanı ve Tünel meydanında Fotoğrafevi, Foto Trek, Şişmanoğlu Megaro ve Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde sergilenecek.

Zaman Gazetesi Fotoğraf Editörü Selahattin Sevi, projenin dünya fotoğraf çevrelerinde büyük yankı uyandırdığını belirtirken, fotoğrafçıların farklı zamanlarda ve farklı bölgelerde çalıştıklarını söyledi. Sevi, "Zaman Gazetesi'nin 25. yılı etkinlikleri çerçevesinde dünyanın tanınmış fotoğrafçıları Türkiye'ye davet edildi. Aralık 2010'da Fransız fotoğrafçı, Claudine Doury ve İran asıllı Fransız fotoğrafçı Reza ile başlayan projenin çekimi 4 Ekim 2011'de Kanadalı fotoğrafçı Steve McCurry ile sona erdi. Proje, şimdiden dünyadaki fotoğraf çevrelerince son yılların en kapsamlı fotoğraf projeleri arasında gösteriliyor. Türkiye'de Zaman, Türkiye'de önemli bir boşluğu dolduracak" dedi.

Selahattin Sevi, projelerini tamamladıktan sonra, fotoğrafçıların, tecrübelerini söyleyişi ve seminerlerle meslektaşları ile paylaştıklarını belirtti.  

Sevi fotoğrafların Türkiye'de "Zaman" adı altında kitaplaştırılacağını ve serginin 2012-2013 yılları içinde Paris, Londra, Moskova ve New York gibi dünyanın önemli kültür sanat merkezlerinde sergileneceğini ifade etti.Yorum Yazın