Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Doğuş Çocuk ve ADSO'dan 23 Nisan Konserleri

Doğuş Çocuk ve ADSO'dan 23 Nisan Konserleri

21 Nisan 2024 , Pazar 15:54
Doğuş Çocuk ve ADSO'dan 23 Nisan Konserleri

DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI İLE ANTALYA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI’NDAN COŞKU DOLU 23 NİSAN KONSERLERİ

 

Doğuş Grubu'nun ‘Çocuklara Doğuş'tan İyi Bir Gelecek’ vizyonuyla hayata geçirdiği Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için gerçekleştirdiği konserlere eşlik etti. 31’i DÇSO üyesi olmak üzere 71 kişinin yer aldığı konserlerde gerçekleştirilen performanslar büyük bir ilgiyle izlendi.

 

Doğuş Grubu’nun en uzun soluklu sosyal sorumluluk platformlarından Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın gerçekleştirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserlerinde yer aldı. 19 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda ve 20 Nisan’da Kepez Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anlatımlı çocuk konserlerinde 31 DÇSO üyesi olmak üzere toplam 71 kişi sahne alırken, konserlerin şefliğini Tolga Taviş üstlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak ve bu coşkuyu paylaşmak adına gerçekleştirilen konserleri yaklaşık 1400 kişi izledi.

Efdal Altun’un anlatıcılığı eşliğinde Fonikler Köyü ve Büyülü Orkestra isimli anlatımlı eserlerin yer aldığı konserde, izleyiciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken unutulmaz dakikalar yaşadılar.

Kuruluşundan bu yana yurt içi ve yurt dışında 82 konser gerçekleştiren DÇSO, bugüne kadar 1100'den fazla öğrenciye ulaştı. DÇSO, gerçekleştirdiği canlı performanslarla da 100 binden fazla izleyiciyle buluştu. Şefliğini Prof. Rengim Gökmen’in üstlendiği DÇSO, dünyaca ünlü Türk ve yabancı sanatçıların dışında uluslararası orkestralarla sahne alarak klasik müziği daha geniş kitlelere yayma misyonunu sürdürüyor. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ayrıca Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile de çeşitli projelerde bir araya geldi.Yorum Yazın