Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Doğa dostu tabaklar yükselişte!

Doğa dostu tabaklar yükselişte!

19 Kasım 2023 , Pazar 18:07
Doğa dostu tabaklar yükselişte!

Doğa dostu sunumlar yükselişte!

Geri dönüştürülebilir tabaklar

2024 yılında da trend olacak!

 

Hayatın her alanında karşımıza çıkan ve gelecek nesiller için hayati bir kavram olan sürdürülebilirlik, bugün pek çok sektör için oldukça önemli hale geldi. Son yıllarda özellikle sürdürülebilir üretim konusunda çalışmalar ön plana çıkarken, Türkiye’nin ilk ve tek %100 HoReCa markası Bonna porselen sektöründe de sürdürülebilir ürünlerin trend olduğunu açıkladı. Kurulduğu günden bu yana doğaya ve yaşama saygılı üretimi benimseyen marka, 2023 yılında geri dönüştürülmüş koleksiyonlarının kullanıcıları tarafından oldukça ilgi gördüğünü aktarırken, bu trendin gelecekte artarak devam edeceğini öngörüyor.

 

 

Sürdürülebilir bir dünya ve yaşam için geri dönüştürülmüş materyalden ürettiği koleksiyonlarıyla adından sıkça söz ettiren premium porselen markası Bonna, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2024 yılında atıktan elde edilen tabakların trend olacağını ifade ediyor. %87 oranında geri dönüştürülmüş materyallerden ürettiği Prints, Ground ve Cras koleksiyonlarına yenilerini eklemek için çalışmalarını sürdüren Bonna’nın sürdürülebilir ürünleri, doğa dostu olduğu kadar göz alıcı...

 

Yaşamı tehdit altında türlerin ayak ve kuyruk izleri Prints by Bonna’da

Tüm iş süreçlerini dünyadaki karbon ayak izini azaltarak, daha sürdürülebilir bir üretim döngüsüne geçiş için planlayan Bonna, Prints by Bonna Koleksiyonu ile yaşamı tehdit altında olan türlerin dünyada her geçen gün azalan izlerine dikkat çekiyor. Bonna, doğal yaşam alanları daraldığı için sayıları günden güne azalan ‘Alageyik, Turna, Su Aygırı, Siyah Gergedan ve Mavi Balina’ türlerinin ayak veya kuyruk izlerinden tasarlanan koleksiyon ile 2021 yılından bu yana farkındalık yaratıyor. %87 geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen koleksiyonda yerel ve işlenmemiş hammadde kullanan marka, bu sayede doğaya olan negatif etki minimum düzeye indiriyor.

 

Kilin belleği Cras ile sunumlarınızda

Sürdürülebilir tasarım vizyonuyla Bonna’nın kilden ürettiği Cras Koleksiyonu, ilhamını geçmişte yaşamış bir baştankaranın coşkun sesinden, bir sardunyanın yumuşak taç yapraklarından ve durgun bir nehrin hikâyesinden alıyor. Her parçası benzersiz ve tekrarlanamaz bir tasarıma sahip olan Cras, amorf formuyla ve sadeliğiyle kendine hayran bırakıyor. Bir kil gibi hem geçmişe hem de geleceğe ait hissettiren Cras, aynı zamanda hayatın kendisi kadar spontane. Zamanın çok ötesinde sunumlarınız için harika bir alternatif olan Cras ile biten her döngü yeniden başlayacak.

 

Atık çamura hayat veren koleksiyon: Ground

Bonna geri dönüştürülmüş atık çamurdan özenle ürettiği koleksiyonu Ground ile bir nevi topraktan aldıklarımızı ona geri veriyor. Zamanın başlangıcından beri, insanlığı ana şefkati ile sarmalayan toprağa ve onun tekrarlayan nakaratlarına duyduğu sonsuz saygıyı en saf haliyle sunan Ground, çamura hayat veriyor. Dış yüzeyi ham bünye, iç yüzeyi ise gri ve transparan olmak üzere 2 farklı renk seçeneğini bulunan koleksiyon, göz dolduran 10 eşsiz parçadan oluşuyor. Ambalaj kutularında dahi geri dönüştürülebilir malzeme kullanılan koleksiyon, doğa dostu sofralar yaratmak isteyenler için harika bir alternatif.Yorum Yazın