Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Dijital Pazarlama Guruları Webrazzi Summit’e katıldı

Dijital Pazarlama Guruları Webrazzi Summit’e katıldı

26 Ekim 2015 , Pazartesi 10:24
Dijital Pazarlama Guruları Webrazzi Summit’e katıldı
Dijital Pazarlamanın guruları, Webrazzi Summit’in Altın Sponsoru Metrics34’ün ev sahipliğinde dijital pazarlama dünyasına yönelik sunumlarını yaptılar. 21 ve 22 Ekim günleri Wyndham Grand İstanbul Levent otelinde yapılan Webrazzi Summit’e epoq’tan Thorsten Mühling, onpage.org’dan Marcus Tandler ve optivo’dan Rene Kulka katıldı.
 
Metrics34 Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karaçam ev sahipliği yaptıkları organizasyonu değerlendirirken, “Dijital pazarlama sektöründe yalnızca ülkemiz için değil dünya için de önemli etkinliklerden biri olan Webrazzi Summit’te böyle önemli konuşmacılara ev sahipliği yapmak artık Metrics34 için bir gelenek haline geldi. İki yıldır katıldığımız Webrazzi Summit etkinliklerinde, sektöre yön veren konuşmacıları ağırlamaya ve her yıl büyüyen internet sektörümüzü güncel temalarda bilgilendirmeye önümüzdeki yıllarda da devam edeceğiz” dedi.
 
Dünyanın en büyük e-postayla pazarlama şirketlerinden optivo’nun ünlü danışmanı Rene Kulka e-posta pazarlama trendlerini ve uygulamalarını anlattığı sunumu ile hem dijital pazarlamacılara hem de e-ticaret yapanlara modern pazarlama dünyasının trendlerini açıklayarak, sektöre önemli öngörüler kazandırdı. Müşterilerin posta kutularına girebilme, dinamik ve kişiselleştirilmiş içerik ile, içeriklerin verilerle desteklenmiş otomasyon yazılımlarıyla oluşturulmaları hakkında bilgi veren Rene, sunumunda tüm bu işlemleri pratik ve kolay uygulanabilir örnekler ile açıkladı.
 
Rene Kulka sunumunda “Gönderilen bülten ve kampanya e-postalarının %20’si doğrudan spam filtrelerine takılarak alıcılarına hiç ulaşmıyor. Dolayısıyla erişim potansiyeli boşa harcandığı gibi, potansiyel satışların da önemli bir oranı ortadan kalkmış oluyor. Ama yardım, izin tabanlı pazarlama ile elinizin altında. Buna ek olarak günümüzdeki veri tabanlı pazarlama faaliyetleri her zaman etkili sonuç veriyor. Müşteriler tam uyarlanmış ve mükemmel zamanlanmış bilgiler bekliyorlar. Bu beklenti, otomatik karşılama ve reaktivasyon kampanyaları, özelleştirilmiş ürün önerileri, e-posta, anlık bildirim ve benzeri kanallar aracılığıyla iletilen bireysel işlem mesajlarını kapsıyor. Pazarlama Otomasyonu, son derece farklılaştırılmış bilgileri, büyük bir çeşitlilikteki kişi kitlesine gerçek zamanlı olarak iletir” dedi.
 
Online mağazaların kişiselleştirilmesi konusunda lider şirketlerden olan Epoq’un Kurucusu ve Genel Müdürü Thorsten Mühling “Kişiselleştirme, site içi tavsiyelerden fazlasını neden içerir: Kapalı devre omnichannel kişiselleştirme uygulamaları” adlı sunumu ile müşterilere temas noktalarını kişiselleştirmenin çoklu kanal yapılarında nasıl uygulanabileceğini anlattı. 
 
Teknik SEO konusunun üstadı, onpage.org’un kurucusu Marcus Tandler ise, arama motorlarının güncel talepleri doğrultusunda hazırladığı “Makinelerin Yükselişi” başlıklı sunumu ile webmasterlere farklı bir bakış açısı getirdi.
 


Yorum Yazın