Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Dijital kehanetler gerçekleşirse, vay halimize!—mi?

Dijital kehanetler gerçekleşirse, vay halimize!—mi?

25 Mayıs 2016 , Çarşamba 09:45
Dijital kehanetler gerçekleşirse, vay halimize!—mi?
Bu yıl “Next 10” teması ile gerçekleşen, dijital dünyanın gelecek 10 yılına odaklanarak insanların hayatlarını kökten değiştirebilecek dijital gelişmelere ışık tutmaya odaklanan Digital Age Summit 2016 toplam 32 konuşmacı ve 2200 ziyaretçiyi ağırladı. Etkinlikte aynı zamanda dijital devrimin geleceğine yönelik workshop’lar düzenlendi. 
 
Digital Age / MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, “Bu yıl Digital Age Summit’in 10’uncusunu gerçekleştiriyoruz. 10 yılda şunu öğrendim ki, dijital asla IT’den ibaret değil. Bu alanda başarılı olmak için iletişim, pazarlama ve yaratıcılık kaslarının çok iyi çalışması ve harmoni içinde olması lazım. Bu yıl, ‘Next 10’ temamız ile dijital dünyanın geleceğine ışık tutarak, ‘Marketing & Business,’ ‘Media & Content,’ ‘Data & New Business’ ve Smart Cities & Life’ alt temaları ile dünyaca ünlü konuşmacıları ağırlıyoruz” sözleriyle etkinliğin açılışını yaptı.
 
Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen, "Önümüzdeki 10 yılda markaların sonu gelecek" kehanetinde bulunan Serdar Kuzuloğlu, konuşmacıların önümüzdeki 10 yıla yönelik kehanetlerini de aldı. Digital Age Summit 2016 konuşmacılarına göre geleceğimizi şekillendirecek beş kehanet şöyle:
 
“Gelecekte aygıtlar ortadan kalkacak. Hepimiz teknoloji olacağız; her şey bize gömülü olacak.” - Havas Media Group Global Strateji Başkanı Rori DuBoff,
 
“10 yıl sonra doktora gittiğimizde Watson’ın görüşünü isteyeceğiz.” - IBM Avrupa Akıllı Şehirler Başkan Yardımcısı Dr. Alexey Ershov
 
“Makineler kişiselleştirilmiş marka mesajları yaratabilecek.” - Criteo Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Dirk Henke
 
“Gelecek 10 yılda çok daha fazla kadın lider göreceğiz.” - Bayer Dijital Gelişim Lideri Jessica Federer
 
“Kurumsal kimlikler yara alacak, özgünlük kazanacak.” - SAP Pazarlama Müdürü Erdem Aksakal 
 
Etkinliğin ilk gününde sunum yapan isimler Türk Telekom CMO’su Mert Başar, Criteo Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Dirk Henke, Maxus Global Kıdemli Teknoloji Danışmanı Sherif Guindy, Sosyal Medya Kanaat Önderi ve Dijital Pazarlama Stratejisti Glen Gilmore, Sosyal Medya Stratejisti Richard Stacy, Ensighten Strateji Başkanı Pelin Thorogood, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yüce Zerey, SAP Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal, Havas Media Group Global Strateji Başkanı Rori DuBoff oldu. Mirgün Cabas, Bedük ve Derya Baykal “Ünlülerin Yeni Mecrası YouTube”u tartışırken, YouNow Başkan Yardımcısı Yonatan Sela canlı video devriminin ayrıntılarını ele aldı. 
 
Digital Age Summit 2016’nın ikinci gününde sunum yapan isimler Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Microsoft’un Davranış Bilimcisi ve İş Ortakları Bölge Yöneticisi Matt Wallaert, Google’ın DoubleClick Ürünlerinden Sorumlu İş Geliştirme Yöneticisi Özlem Geyik, Bayer Dijital Gelişim Lideri Jessia Federer, Nielsen Media Research Turkey Genel Müdürü Erdem Tolon, FortyTwo CEO’su ve Siber Güvenlik Stratejisti Menny Barzilay, Telekomünikasyon Stratejisti, Yazar ve Eski TM Forum Başkanı Martin Creaner, IBM Avrupa Akıllı Şehirler Başkan Yardımcısı Dr. Alexey Ershov, Siemens Yetkinlik Şehirleri Merkezi Kentsel Gelişim Direktörü Julie Alexander, New York Üniversitesi The Governance Lab Kullanıcı Deneyimi Direktörü Batu Sayıcı ve Türk Telekom Kurumsal Çözümler ve İş Ortaklıkları Direktörü E. Esat Sönmezer oldu.
 
 


Yorum Yazın