Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Digital Age Tech Summit 6 Haziran'da

Digital Age Tech Summit 6 Haziran'da

31 Mayıs 2023 , Çarşamba 11:14
Digital Age Tech Summit 6 Haziran'da

Digital Age Tech Summit programı açıklandı!

 

Garanti BBVA ana sponsorluğunda 6 Haziran’da Raffles İstanbul’da yeniden yüz yüze bir araya gelecek olan Digital Age Tech Summit’in programına ait detaylar belli oldu.

 

Dijitalin zirvesi; markaların, start-up’ların ve girişimcilerin son teknolojik gelişmelere dair gündemini ve dijital odaklı en son atılımlarını uzman isimlerle birlikte 16’ncı kez masaya yatıracak.

 

Türkiye’nin en etkili teknoloji yazarlarından Gazeteci M. Serdar Kuzuloğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilecek etkinlikte üretimin, iletişimin ve dijital araçların geleceği; inovatif girişimler, yeni icatlar ve ezber bozan teknolojik uygulamalar ışığında ele alınacak.

 

İcatların geleceği, kripto ekonomi ve finansal sağlığın dönüm noktaları

 

Digital Age Tech Summit güne; yaratıcılık ve yapay zekâ arasındaki ilişkiyi tartışarak başlayacak. Yapay zekâ temelli metinleri romanlarında kullanan Bilim Kurgu Yazarı Chen Qiufan’ın yapacağı sunumdan sonra icatların geleceğine, Oculus VR Kurucu Ortağı, Mucit Jack McCauley değinecek. Geleceğe yön verecek teknolojik araçları kendi tasarımları ışığında izleyici ile paylaşacak. Finansal sağlığa dair güncel trendleri ve yenilikçi uygulamaları ise M. Serdar Kuzuloğlu moderasyonunda Garanti BBVA’nın Müşteri Çözümleri ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu detaylandıracak.

 

Yapay zekâ-moda ilişkisi, tasarımda sürdürülebilirlik, üretimde inovasyon

 

Moda ekosistemindeki yapay zekâ temelli dönüşüm ve üretim modellerinin değişimi de dijitalin zirvesinde tüm hatlarıyla tartışılacak. Yazılım teknolojilerinin yanı sıra malzeme dönüşümünü ise icat ettiği “spray-on” kumaşla kendinden söz ettiren Moda Tasarımcısı ve Girişimci Manel Torres anlatacak. L’Oréal Luxe Türkiye’nin Genel Müdürü Ufuk Batur ise tekno-güzellik endüstrisinin AR-GE ve inovasyon gündemine ve bu alana ait uygulamaları başarılı kılan teknolojik altyapıya dair güncel verileri paylaşacak.

 

Yeni dünya, yeni ağ ve tarafsız bir yapay zekâ

 

Bilgisayarların mevcut kabiliyetlerinin yanı sıra henüz yapamadıklarının sebeplerini de keşfetmeye odaklanan Bilgisayar Bilimcisi Cem Say, bu sınırların “ötesini” Digital Age Tech Summit izleyicisine sunacak. Yapay zekânın toplum, tüketim ve iş modelleri üzerindeki etkisini ve yapay zekâ temelli tasarım ve hizmetlerin ilk örneklerinin karşımıza neden cinsiyet eşitsizliğini işaret eden bir biçimde çıktığını, UNESCO’da 16 yıl boyunca direktörlük yapmış olan Gülser Corat son araştırma çıktıları ile birlikte ortaya koyacak.

 

2023’ün makro teknolojik trendleri ve yanlış yapma sanatı

 

Kapsayıcı bir kalkınmanın yolunun somut problemlere odaklanmaktan geçtiğine inanan ve bunun için geçmişin felsefesiyle geleceğin teknolojisini bir araya getirmek gerektiğini savunan Anders Indset, dijital geleceğin sosyo-kültürel boyutlarını Digital Age Tech Summit sahnesinde izleyici ile paylaşacak. Aynı zamanda tüketimden iletişime, oyun endüstrisinden sanata kadar günümüzü şekillendiren teknolojileri, Analist Benedict Evans ele alacak.

Digital Age Tech Summit’e katılmak ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için; digitalagesummit.comYorum Yazın