Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Çocuklar hayallerindeki doğayı resmetti

Çocuklar hayallerindeki doğayı resmetti

26 Kasım 2012 , Pazartesi 14:18
Çocuklar hayallerindeki doğayı resmetti

 

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece günlük yaşamımızı değil, geleceğimizi de iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri’nin doğa dostu platformu Bosch Çevre Kulübü’nün, Hürriyet Aile işbirliği ile tüm çocukları hayallerindeki doğayı resmetmeye davet ettiği yarışma sonuçlandı. İki kategoride gerçekleşen yarışma kapsamında Bosch Çevre Kulübü “Minikler” kategorisinde 4 - 7 yaş arası çocukların resimleri, Bosch Çevre Kulübü “Yıldızlar” kategorisinde 8 - 13 yaş arası çocukların resimleri yarıştı.
 
Esila Yağmur Verep, Nehir Koç, Eylül Doğan, Doğa Şanlı ve İrem Başbuğ, Minikler kategorisinin; Mercan Fazlıoğlu, Dilara Tolu, Selin Melis Aktürk, Baran Yavuz ve Sümeyya Yurtmalı da Yıldızlar kategorisinin kazananları oldu. Bosch Ev Aletleri ve Hurriyetaile.com yöneticilerinin yanı sıra konusunda uzman blogger, klinik psikolog, pedagog ve resim öğretmeni isimlerin bulunduğu yarışma jürisi, toplam 1.023 resmi değerlendirerek, kazananları seçti.
 
Yaratıcılıklarını konuşturdular, büyük ödül Londra Seyahati’ni kaptılar
 
Yarışmanın 4 – 7 ve 8 – 13 yaş kategorilerindeki birincileri Esila Yağmur Verep ve Mercan Fazlıoğlu, aileleri ile birlikte Londra seyahati ödülünü kazandı. Londra Seyahati, iki gece üç gün sürecek ve kazananlar, Londra Doğa Tarihi Müzesi’ni ziyaret etme fırsatı bulacak. Yarışma birincilerine ayrıca Resim Boyama Seti de hediye edildi. Yarışmanın ikincileri Nehir Koç ve Dilara Tolu, Resim Boyama Seti ve Bosch Saç Şekillendirme Seti’nin sahibi olurken, üçüncüler Eylül Doğan ve Selin Melis Aktürk’e Resim Boyama Seti ve Bosch Saç Kurutma Makinesi hediye edildi. Doğa Şanlı, İrem Başbuğ, Baran Yavuz ve Sümeyya Yurtmalı, yarışmanın dördüncü ve beşincileri olarak Resim Boyama Seti kazandı.
 
Bosch Çevre Kulübü 120 bini aşkın ziyaretçisi ile bilinçli çevreciler yetiştiriyor
 
Doğa dostu teknolojilerinin yanı sıra çevre ve eğitim odaklı sosyal sorumluluk çalışmaları ile doğal kaynaklarımızı koruyan ve sürdürülebilir bir yaşamı destekleyen Bosch Ev Aletleri’nin çevre bilincine sahip nesiller yetiştirilmesine daha çok katkı sağlamak hedefiyle 2011 yılında, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde hizmete açtığı www.bosch-cevrekulubu.com web sitesi birinci yaşını doldurdu.            4 – 7 yaş grubu çocuklara hitap eden Minikler ile 8 - 13 yaş grubundaki çocuklara ve gençlere özel içerikle geliştirilen Yıldızlar olmak üzere iki ana kategoride yayın yapan sitenin 120 bini aşkın ziyaretçisi bulunuyor. Orman, deniz, şehir ve tarım olmak üzere dört ana temadan oluşan Minikler kategorisinde, her temada, çevre ile ilgili farklı bir konu işleniyor. Özel animasyonlar eşliğinde sesli olarak aktarılan konular, birbirinden farklı hikâyeler, öğretici şiirler, haber ve oyunlarla daha da güçlendiriliyor. Yıldızlar kategorisi, doğa, kültür-sanat, uzay, spor gibi birçok konuda yalnızca bilgi vermekle kalmayıp, oyunlar ve eğlenceli uygulamalarla ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. Son derece interaktif ve kullanıcı dostu olarak tasarlanan kategoride, Yıldızlar, özel forum alanından mesajlaşmaya, arkadaşlık sisteminden görsel ve metin içerikleri eklemeye ve site muhabirliğine yükselmeye kadar pek çok özellikten faydalanabiliyor. Bosch Çevre Kulübü web sitesine kendi alanlarında uzman bir danışma kurulu destek veriyor.
 
 

Medya
GALERİ

Yorum Yazın