Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Büyütech, 4 milyon 230 bin dolar yatırım aldı

Büyütech, 4 milyon 230 bin dolar yatırım aldı

31 Ağustos 2023 , Perşembe 18:09
Büyütech, 4 milyon 230 bin dolar yatırım aldı

Büyütech, Türkiye’nin önde gelen yatırım fonlarından 4 milyon 230 bin dolar yatırım aldı

 

Türkiye’nin ilk otomotiv sınıfı kamera üreticisi Büyütech, yeni yatırım turunu 4 milyon 230 bin dolar yatırım ve 28 milyon 230 bin dolar yatırım sonrası değerleme ile kapattı. Son turun ardından alınan yatırımlar, Büyütech’in uluslararası bir marka olma yolunda ilerlemesi için kullanılacak.

 

Geçtiğimiz ay başlayan ve Türkiye'nin önde gelen fonlarının yer aldığı yatırım turunu 4 milyon 230 bin dolar yatırım alarak kapatan Büyütech’in, yatırım sonrası değerlemesi 28 milyon 230 bin dolar oldu. Türkiye’nin otomotiv standartlarında kamera üreten ilk markasının Gebze’deki fabrikasının yatırım sermayesi de 2 milyon euro’nun üzerinde. Büyütech’in yeni yatırım hedeflerinde ise fabrikasını genişletmek, yeni ürünler geliştirmek ve uluslararası bir teknoloji devi olmak var.

 

Büyütech son yatırım turunda; Kros Otomotiv,Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi, Albaraka Portföy Yönetimi Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi,Farplas, Ziraat Portföy İkinci Yatırım Girişim Sermayesi, Albaraka Portföy YönetimiOstim Girişim Sermayesi, Ziraat Portföy Yönetimi Birinci Girişim Sermayesi, ve ARI Teknokent Proje Geliştirme’nin de aralarında bulunduğu yatırımcılardan toplam 4 milyon 230 bin dolar yatırım aldı.

 

Togg’un kamera tedarikçisi de olan Büyütech, 2021 yılında yine Farplas’tan 2,5 milyon euro yatırım almıştı. Bu yatırımla fabrikasını kuran marka, yıllık 800.000 adet üretim kapasitesine sahip. Kamera özeline odaklanan ve Türkiye’de bir ilke imza atan Büyütech’in fabrikası bünyesinde; yüksek hassasiyette lens montajı için özel lens montaj hattı, elektronik dizgi hattı, mekanik montaj hatları, sızdırmazlık kontrol hattı, ürünlerin kalibrasyon ve testlerinin yapılacağı bir kamera kalibrasyon hattını barındırıyor.

 

YENİ YATIRIMLARLA KAPASİTEMİZ ARTACAK

Büyütech’in ortağı ve CEO’su Ömer Orkun Düztaş, yeni yatırımların markanın uluslararası arenada bilinirliliğinin artmasına yardımcı olacağının altını çiziyor. Düztaş; ‘Türkiye’nin önde gelen fonlarının yer aldığı yatırım turunu beklentilerimiz doğrultusunda kapattığımız için çok mutluyuz. Yatırımcıların bize ve markamıza duyduğu güven, bu güvenin Büyütech ailesine ve ülkemize kazandıracağı katkılardan dolayı da gurur duyuyoruz. Fabrikamız devreye alındıktan sonra otomotiv standartlarında yüksek kalite üretim ile birlikte kapasitemizi 800 bine çıkardık. Yeni yatırımlarla da fabrikamızı genişletmeyi ve üretimlerimize yeni geliştirilmiş tasarımlar eklemeyi planlıyoruz. Bu sayede hem üretimimiz artacak hem de uluslararası bir firma olma yolunda adımlarımızı sağlamlaştırmış olacağız,’ diyor.Yorum Yazın