Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Bi-Fikir KAP’ın başvuru dönemi başlıyor

Bi-Fikir KAP’ın başvuru dönemi başlıyor

15 Kasım 2019 , Cuma 15:41
Bi-Fikir KAP’ın başvuru dönemi başlıyor

Anadolu Grubu’nun üniversite öğrencilerinin yenilikçi ve yaratıcı fikirlerinin hayata geçirilmesi hedefiyle geçen yıl hayata geçirdiği Bi-Fikir KAP için başvurular 15 Kasım’da başlıyor. Anadolu Grubu çalışanlarının yaratıcı fikirlerini özgürce sunabildikleri, fikirleriyle tüm Grup şirketlerine katma değer sağladıkları bir inovasyon platformu olan Bi-Fikir, geçen yıl Bi-Fikir KAP ile üniversite öğrencilerine de açılmıştı. Bi-Fikir KAP sayesinde, üniversite öğrencilerinin hayalleri Anadolu Grubu desteği ile gerçeğe dönüşme imkanı buluyor.

Anadolu Grubu’nun inovasyon platformu Bi-Fikir’in, Grubun kampüs markası KAP (Kariyerini Anadolu Grubu’nda Planla) ile birleştirilmesiyle oluşturulan Bi-Fikir KAP kapsamında üniversite öğrencilerinin fikirleri 31 Aralık 2019 tarihine kadar www.kap.bi-fikir.com adresi üzerinden toplanacak. Başvurular arasından başarılı bulunan proje önerileri önce yarı finale yükselecek. Finale çıkmaya hak kazanan proje önerisi sahipleri Mart ayında gerçekleştirilecek İnovasyon Kampı’na katılacak. Nisan 2020’de gerçekleşecek finalde yarışacak projeler arasından seçilecek birinci projeye 20 bin TL, ikinci projeye 15 bin TL, üçüncü projeye 10 bin TL ödül verilecek. Uygulanmasına karar verilen projeler Anadolu Grubu desteği ile hayata geçirilecek.

Anadolu Grubu’nun inovasyon platformu Bi-Fikir kapsamında düzenlenen Bi-Fikir KAP’a ilk yılında 110 üniversitenin 164 bölümünden toplam 313 proje önerisi geldi. Bilgi teknolojileri platformuna 621 öğrenci üye oldu. Yarı finale yükselen 17 projenin arasından seçilen 9 projenin sahiplerine Anadolu Grubu tarafından organize edilen Bi-Fikir KAP Bootcamp kapsamında eğitim ve mentorluk desteği verildi. Finalde dereceye giren projeler 1 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen Anadolu Grubu Bi-Fikir Festivali’nde katılımcılarla paylaşıldı.

 Yorum Yazın