Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Baylan Kup Griye gününü kutluyor

Baylan Kup Griye gününü kutluyor

31 Mayıs 2023 , Çarşamba 16:28
Baylan Kup Griye gününü kutluyor

Baylan, İkinci Kez Kup Griye Günü’nü Kutluyor

 

Bu yıl Cumhuriyet ile birlikte 100’üncü yaşını kutlayan, İstanbul’un en eski pastanesi Baylan, mucidi olduğu ve yarım asırdan fazladır tarifi değişmeyen Kup Griye’yi özel bir günle taçlandırdı ve Haziran ayının ilk cuma gününü Kup Griye Günü ilan etti. Bu yıl ikincisi 2 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek kutlamada Baylan Kadıköy, Bebek ve Galataport şubelerini ziyaret edenlere Kup Griye ikramı edilecek.

 

Cumhuriyetle yaşıt olan ve ilk yeni yıl vitrini, ilk yeni yıl hediye kutusu, ilk espresso, ilk Sevgililer Günü kutlaması gibi daha nice ilkleri Türk toplumuyla tanıştıran İstanbul’un yaşayan en eski pastanesi Baylan, bu yıl Kup Griye Günü’nün ikincisini “Kup Griye’yi bilmeyen, tatmayan ve yaşamayan kalmasın’ sloganıyla kutluyor. 2 Haziran Cuma günü saat 13.00-18.00 saatleri arasında Kadıköy, Bebek ve Galataport şubelerini ziyaret edenlere Kup Griye ikram edilecek. Baylan müdavimlerine yenilerinin eklendiği bu özel gün, lezzet ve eğlenceyi buluşturuyor.

 

Baylan’ın kurucusu Harry Lenas’ın bardağını ayaklı bir kupaya benzettiği ve içerisindeki bal bademin ismi griye olduğu için ismini Kup Griye’nin geçmişi 1954 yılına dayanıyor. Baylan’ın icadı olan ve bazı Avrupa pastanelerinde bugün “Coupe Baylan” olarak satılan Kup Griye, tamamen el yapımı olarak bal badem, karamel sos, krem şanti, vanilyalı ve karamelli dondurmayla hazırlanarak, boz Antep fıstıkları ve kedi dili ile servis ediliyor. Kup Griye, yarım asırdır tarifi hiç değiştirilmeden ve mutlaka taze hazırlanarak Baylan misafirlerine sunuluyor.

Etiketler: baylan kup griye


Yorum Yazın