Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Başbakan, adını markalaştırıyor

Başbakan, adını markalaştırıyor

12 Ağustos 2010 , Perşembe 13:27
Başbakan, adını markalaştırıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, RTE markasının patentini almak için Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruda bulundu. TPE, 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren RTE markasını Başbakan için koruma altına aldı. TPE, başvuruda bir eksiklik olmadığı takdirde markayı 5-6 ay içinde Resmi Marka Bülteni ile ilan edip tescil edecek.

Milliyet gazetesinin haberine göre RTE markasının başvuru işlemini Başbakan’a vekaleten avukat Arzu Akalın yaptı. Başvuruya göre RTE markasının kullanım alanları arasında sempozyum, konferans, kongre ve seminer düzenleme, dergi, kitap, gazete yayımlama hizmetleri ile film, TV ve radyo programları yapım hizmetleri yer alıyor. Ayrıca Başbakan, internet alanında da bir tescil başvurusu yaparak, www.rte.com.tr internet adresini de tescil ettirmek istiyor.

RTE marka başvurusunda, marka kullanım alanı olarak 4 ayrı sınıf seçti. Bunlar; 16 numaralı sınıf, basılı evrak, basılı yayınlar, takvimler, posterler, fotoğraflar ve afişler gibi alanlar; 35 numaralı sınıf olan reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler ile ilgili hizmetler; 28 numaralı sınıf olan radyo ve televizyon yayın hizmetleri; 41 numaralı sınıf ise sempozyum, konferans, kongre ve seminer düzenleme, dergi, kitap, gazete yayımlama hizmetleri ile film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri gibi alanlar.Yorum Yazın