Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • BAREM ve OPR uzmanlıklarını birleştirdi

BAREM ve OPR uzmanlıklarını birleştirdi

21 Kasım 2014 , Cuma 10:20
BAREM ve OPR uzmanlıklarını birleştirdi
Araştırma sektöründeki  32 yıllık geçmişi ile BAREM, müşterilerine özel tasarlanmış olarak hem kantitatif hem de kalitatif araştırmalar sunarken, perakende sektörünün pazar eğilimlerinin saptanmasında ve buna uygun pazarlama stratejilerinin oluşturulmasında vazgeçilmez bir önemi olan perakende paneli araştırmalarında uzman olan OPR Araştırma Hizmetleri ise özellikle teknoloji perakende panelinde (büyük beyaz eşya, küçük ev aletleri, cep telefonu, tablet, IT ve televizyon başta olmak üzere tüketici elektroniği) öne çıkıyor. OPR fiyat ve kampanya takip araştırmalarında da teknoloji alanının yanı sıra Hızlı Tüketim alanında da (FMCG) pazarı şeffaflaştırmaya yönelik periyodik raporlar üretiyor.  
 
Adhoc ile Big Data Konuşacak!
Farklı uzmanlık alanlarında hizmet veren Barem ve OPR, yaptıkları bu işbirliği anlaşması ile sahip oldukları verileri ortak bir şekilde müşterileri ile paylaşarak hem sektöre değer katan hizmetler sunacaklar hem de müşterilerine daha geniş kapsamlı bir hizmet sağlayacaklar.
Barem ve OPR arasındaki işbirliğinin bir diğer adımı olarak, Ali Levent Orhun, Ocak 2015 itibarıyla Barem Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenecek. 
 
Yüksek Katma Değerli Yeni Nesil Bilgi Hizmetleri Sunulacak
İşbirliği ile ilgili olarak Barem Yönetim Kurulu Başkanı Pervin Olgun, müşteriye özel olarak yaptıkları araştırmaları büyük perakende veri setleriyle ilişkilendirmek yoluyla big datayı markaların geleceğini daha hızlı ve net öngörebilecekleri bir dile kavuşturacaklarını belirtti. 
 
OPR adına konuşan Ali Levent Orhun ise perakende panellerinin şirketlere yol gösteren bir harita olduğunu belirtti ve bunu daha derin okumayı sağlayacak her türlü ek verinin kurumların pazar paylarını artıracak stratejileri geliştirmede en büyük destekleri olacağını söyledi. 
 


Yorum Yazın