Facebook
Twitter
Başa Dön

Arçelik'ten yeni reklam

15 Haziran 2016 , Çarşamba 08:58
Arçelik'ten yeni reklam
Arçelik A.Ş., dünya çapına yayılan güçlü faaliyet ağını yeni reklam kampanyasıyla anlatıyor. Cambridge, Johannesburg, Berlin, New York ve İstanbul’da geçen reklam filmi “Bu topraklardan çıktık, tüm dünyayı memleketimiz yaptık” temasıyla, global Ar-Ge, üretim, satış ve istihdam gücüne vurgu yapılıyor. 
 
Temelleri 1955 yılında Türkiye’de atılan Arçelik A.Ş., 133 ülkede faaliyet gösteren 10 farklı markayı Türkiye’den yöneten bir dünya şirketi olarak faaliyet gösteriyor.
 
Yeni reklam filmi, şirketin global ölçekteki lider konumunu farklı ülkelerdeki örneklerle anlatan kesitler içeriyor. Filmde, İngiltere’de Cambridge Science Park’ta kurulu Ar-Ge merkezi, Almanya’da çok sayıda ödül kazandığı tasarım ödülü organizasyonları, New York’ta en lüks rezidanslara yapılan satışlar ve Türkiye’deki üretim ve Ar-Ge faaliyetlerini anlatan sahneler yer alıyor. Filmde görülen herkesin ortak noktası Arçelik’te çalışıyor olmaları.
 
‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuna sahip şirket, birbirinden farklı dilleri konuşan 133 ülkede ortak bir teknoloji dilinin oluşmasını sağlıyor ve ’Bu topraklardan çıktık, tüm dünyayı memleketimiz yaptık’ sloganını hayata geçiriyor.
 
Türkiye ve yurtdışında toplam 5 günde çekilen reklam filmi için 60 kişilik bir çekim ekibi çalıştı. Filmin yönetmenliğini Portekiz’de “Yılın en iyi reklam yönetmeni” seçilen Fred Oliveira üstlendi. Reklam filminin müziğinde, opera sanatçısı ve besteci Rahman Altın'ın imzası bulunuyor. Senfonik şiir tarzında bestelenen eser, Rahman Altın'ın Los Angeles ve İstanbul stüdyolarında hazırlandı, İstanbul'da kaydedildi.
 
Künye:
Ajans: Y&R İstanbul
Reklamveren: Arçelik A.Ş.
Reklamveren Yetkilisi: Derya Ertürk İnsel, Simge Girit, Özlem Akbayır, Çiğdem Ortaç, Gonca Elbeyli
Yapım Şirketi: Asteros Film
Yönetmen: Fred Oliveira
Görüntü Yönetmeni: Sergi Gallardo
Yapımcı: Özge Göksel/Oğuzhan Başoğlu
Post Prodüksiyon: Sinefekt
Müzik: Rahman Altın
Medya Planlama/Satınalma: Mindshare
Mecra: TV, radyo, sinema, outdoor, gazete, dergi, internet
 


Yorum Yazın